Ненадання документів для проведення перевірки з праці: порушення чи ні? Судова практика

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Штраф за недопущення до перевірки з питань додержання законодавства про працю та створення перешкоди у її проведенні з 01.09.2020 року становить становить 15 000 грн. Дізнайтеся, чи кваліфікує суд ненадання документів для проведення перевірки з праці як створення перешкоди.

Ненадання документів для проведення перевірки з праці: порушення чи ні? Судова практика

Управління Держпраці у Рівненській області поінформувало, що працівники однієї з найбільших компаній України неодноразово звертались до Управління у зв’язку з порушеннями зі сторони роботодавця їх трудових прав.

На підставі звернень, Держпраці ініціювала проведення трьох інспекційних відвідувань. Однак, дирекція підприємства не надавала на вимогу фахівців Управління документи, необхідні для проведення заходів контролю.

Такі дії керівництва було кваліфіковано як перешкоду в здійсненні інспекційних відвідувань. Тому уповноважені посадові особи Держпраці винесли постанови про застосування до підприємства фінансових санкцій, передбачених статтею 265 КЗпП. Загальний розмір штрафу склав 32 229 грн.

Працедавець не погодився з постановами про накладення штрафу і звернувся до суду про їх скасування. Суд підтримав позицію Управління Держпраці і визнав законними усі постанови про накладення штрафу.

Проте, керівництво підприємства звернулось до апеляційного суду.

Наразі суд апеляційної інстанції завершив розгляд однієї зі справ та залишив рішення місцевого адміністративного суду без змін. Ще дві справи перебувають на стадії апеляційного оскарження суб’єктом господарювання.

Штрафи на роботодавця з 01.09.2020

Управління Держпраці нагадує, що відповідальність за вчинення перешкод у проведенні інспекційного відвідування, предметом якого є перевірка належності оформлення трудових відносин, регламентує стаття 265 КЗпП.

Юридичні та ФОПи, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

  • недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні — у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення;
  • за вчинення дій, передбачених абзацом 7 частини 2 статті 265 КЗпП — недопущення до проведення перевірки з питань належного оформлення трудових відносин, створення перешкод у її проведенні — у шістнадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Опановуємо уніфіковані форми документів за новим збірником від Державної архівної служби

Статті за темою

Усі статті за темою

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
133

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14518

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9495

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
124

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1148

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді