Чи проводити розслідування та як організувати подальшу роботу працівників, роз’яснило Управління Держпраці у Рівненській області.
Так, проведення розслідування випадків гострої респіраторної хвороби COVІD-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 року № 337, стосується лише медичних працівників та інших працівників закладів Міністерства охорони здоров’я, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVІD-19 , спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікування пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVІD-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Керівник, підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, у випадках лабораторно підтверджених фактів інфікування найманого працівника COVID-19, має поінформувати територіальний лабораторний центр.
Держпраці нагадує, що обов’язковій самоізоляції підлягають працівники які контактували з хворим, який має підтверджений результат ПЛР-тесту.
✍ Як оформити самоізоляцію працівника під час карантину
Організувати роботу працівників, які були у контакті можна декількома способами:
Варіант 1. Якщо працівник почувається добре і може працювати вдома, запровадьте дистанційну роботу.
Варіант 2. Коли запровадити дистанційну роботу неможливо — повідомте працівника, що він може отримати листок непрацездатності (ЛН) у зв’язку із самоізоляцією під медико-санітарним спостереженням. Перші 5 днів такого лікарняного оплачує роботодавець.
Варіант 3 . За угодою сторін працівнику можна надати щорічну відпустку.
Організувати безпечну роботу підприємства під час карантину допоможуть Тимчасові рекомендації Головного державного санітарного лікаря України. А правильно документувати роботу працівників — консультації команди Експертус Кадри.