Фонд соціального страхування України нагадав, що піти на оплачувану самоізоляцію працівники мають, зокрема, в разі безпосереднього контакту з хворим на COVID-19. Сума виплат від Фонду складе 50% середнього доходу незалежного від тривалості страхового стажу та 100% — для медичних працівників.
✍ Як оформити самоізоляцію працівника під час карантину
Пам’ятайте, що ФСС здійснює фінансування, починаючи з шостого дня ізоляції, перші п’ять днів оплачує роботодавець.
Допомога по тимчасовій непрацездатності через самоізоляцію фінансується Фондом на підставі лікарняного листка, виданого із зазначенням відповідної причини непрацездатності за кодом 11.
Повідомте працівників, що на період карантину відкрити листок непрацездатності можливо у дистанційному режимі. Для цього працівник має телефоном звернутись до свого сімейного лікаря.
За інформацією Фонду соціального страхування, станом на кінець вересня 20 тисяч застрахованих осіб, з яких 5 тисяч — медики, знаходились на самоізоляції під медичним наглядом. З початку пандемії Фонд направив на допомогу через самоізоляцію 24,9 мільйона гривень.
За останній місяць кількість осіб, які перебували на оплачуваних лікарняних через ізоляцію від COVID-19, зросла майже вдвічі. Стрімке збільшення чисельності застрахованих осіб, які мають покази до самоізоляції, пов’язано, зокрема, із загальним зростанням випадків захворювання на коронавірусну хворобу в Україні.
Бережіть себе і своїх працівників: тримайте дистанцію, дотримуйтесь санітарно-гігієнічних норм та відповідально ставтесь до обмежень на час карантину. Слідкуйте за тим, які обмеження запроваджені у регіоні, де знаходиться підприємство. Оптимізуйте режим роботи підприємства та організовуйте роботу під час карантину відповідно дотимчасових рекомендацій.
Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.