Не оформили прийняття працівника-підлітка — сплатіть «дорослий» штраф і не тільки

Пам’ятайте, що процедура прийняття неповнолітнього працівника відрізняється від «класичного» оформлення на роботу. За нелегальну працю неповнолітнього працівника, окрім штрафу в 50 000 гривень, можлива кримінальна відповідальність.

Не оформили прийняття працівника-підлітка — сплатіть «дорослий» штраф і не тільки


На виконання окремого Доручення т.в.о. Голови Державної служби України з питань праці з 01.09.2020 року розпочались перевірки з праці, зокрема у сферах сільського господарства, будівництва, торгівлі, громадського харчування, готельно-ресторанного бізнесу, транспорту і кур’єрської діяльності.

ГУ Держпраці в Херсонській області звітує про чергові штрафонебезпечні порушення з боку роботодавців. Так, в ході здійснення заходів державного контролю на двох підприємствах було виявлено 17 працівників, у тому числі 15-ти річного неповнолітнього працівника, без належного оформлення трудових відносин.

Підліток виконував підсобні роботи. Фахівці Держпраці опитали неповнолітнього у присутності та за згодою батька.

✨ Як прийняти на роботу неповнолітнього: 12 кроків

За результатами позапланової перевірки посадові особи Держпраці склали акт інспекційного відвідування, а також надали припис щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства про працю. Крім того, відповідно до вимог ст. 214 ККУ, копії матеріалів перевірки направлено до Головного управління Національної поліції в Харківській області для надання юридичної оцінки порушень, вчинених посадовими особами, в діях яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення, яке передбачено статтею 172 ККУ.

Враховуючи, що обидва підприємства знаходяться на загальній системі оподаткування, згідно зі статтею 265 КЗпП порушникам загрожує фінансова відповідальність — штраф у 10 МЗП за кожного працівника, стосовно якого встановлено факт використання неналежно оформлених трудових відносин.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2551

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
2408

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
29286

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
11946

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
28749

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді