Що Держпраці розцінить як недостовірний облік виконуваної працівниками роботи?

Перевірте, чи не допускаєте ви помилок раніше за інспектора праці.
Що Держпраці розцінить як недостовірний облік виконуваної працівниками роботи?


Фахівці Держпраці провели інспекційне відвідування суб’єкта господарювання, який здійснює роздрібну торгівлю фармацевтичними товарами в аптеках. Під час контрольного заходу встановлено, що за трудовими договорами у роботодавця працює 19 осіб.

Працівники працюють 7 днів на тиждень з режимом роботи з 7.30 год до 19.30 год та з 8.00 год до 20.00 год. Кожна наймана особа працює 40 годин на тиждень, проте вихідні дні працівникам надаються за домовленістю.

Суб’єкт господарювання не має графіків змінності для працівників (провізор, фармацевт) в яких визначено час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) відповідно до режиму роботи.

❗️ Запроваджуємо змінний графік роботи: крок за кроком

Управління Держпраці у Миколаївській області зауважує, що цей факт свідчить про недостовірний облік виконуваної працівниками роботи та бухгалтерський облік витрат на оплату праці.

З метою усунення виявлених порушень, керівнику підприємства винесено припис та надано строк для їх усунення. Одночасно стосовно нього складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 41 КУпАП, який направлено до суду для ухвалення відповідного рішення.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Перехід на літній час 2025 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
2695

Індивідуальний графік роботи — встановлюємо правильно

Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
69419

Наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу

Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.
41057

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Що передбачає неповний робочий час і порядок його встановлення? Для кого встановлюється неповний робочий час? Чи можливе переведення на неповний робочий день під час війни? Як зафіксувати неповний робочий час в штатному розписі? Усе про неповний робочий час в умовах війни та перехід з неповного робочого часу на повний — у статті.
149694

Підсумований облік робочого часу

Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.
42451

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді