
Нагадуємо, що з 1 вересня по всій території України розпочались перевірки з праці. У цій інспекційній кампанії Держпраці першочергово зосереджує увагу на таких сферах:
- сільське господарство;
- будівництво;
- торгівля;
- громадське харчування;
- готельно-ресторанний бізнес.
Так, під час проведення інспекційного відвідування фахівці Управління Держпраці у Черкаській області відвідали місця продажу харчових продуктів (вуличний фаст-фуд) і встановили, що фізична — особа підприємець використовує працю 3 осіб без офіційного оформлення трудових відносин.
За результатами контрольного заходу посадові особи Управління склали акт та роз’яснили ФОП-роботодацю вимоги трудового законодавства.
✍ Кадрові документи, що мають бути у ФОП-роботодавця
Якщо ФОП, який є платником єдиного податку І – ІІІ груп, упродовж двох наступних років знову використовуватиме працю неоформлених працівників, штрафу за статтею 265 КЗпП не уникнути. Він сягатиме 30 МЗП за кожного неоформленого працівника.
За інформацією Управління Держпраці у Черкаській області, власник точок продажу харчових продуктів уклав трудові угоди з трьома найманими працівниками.
ТОП-3 роз'яснення для вас:
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.