Перевірте, чи не допускаєте ви помилок при організації праці на підприємстві.
Управління Держпраці у Хмельницькій області нагадало, що нічним вважається час з 22:00 до 6:00.
При роботі в нічний час встановлена тривалість роботи (зміни) скорочується на одну годину. Виключення — працівники, для яких уже передбачено скорочення робочого часу.
⏰ Робота тільки в нічні зміни: чи допускається
Тривалість нічної роботи зрівнюється з денною в тих випадках, коли це необхідно за умовами виробництва, зокрема у безперервних виробництвах, а також на змінних роботах при шестиденному робочому тижні з одним вихідним днем.
Заборонено залучати до роботи в нічний час:
- вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років;
- осіб, молодших вісімнадцяти років;
- інші категорії працівників, передбачених законодавством.
Залучення жінок до робіт у нічний час не допускається, за винятком тих галузей народного господарства, де це викликається особливою необхідністю і дозволяється як тимчасовий захід.
Також обмеження не поширюються на жінок, які працюють на підприємствах, де зайняті лише члени однієї сім'ї.
Робота працівників з інвалідністю у нічний час допускається лише за їх згодою та за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям.
А на вашому підприємстві працюють у нічний час? |
✔️ ТАК | ⛔️ НІ |
Розв'язуємо кадрові головокрутки разом:
Графік роботи працівників, зразок якого підприємство визначає самостійно, визначає години і дні, коли працівники повинні виконувати свої обов’язки. Підприємство самостійно визначає, який графік роботи працівників діє у його межах. Як скласти графік роботи працівників таким чином, щоб він відповідав нормам закону та влаштовував усі сторони трудових відносин, — читайте у статті
Потрібно запровадити змінний графік роботи на підприємстві, враховуючи умови воєнного стану, одержати зразки змінного графіку роботи та наказу про зміну графіка роботи, — тоді пропонуємо скористатися нашими порадами у цій статті
Графіки змінності сторожів затверджують за два місяці наказом з адміністративно-господарської діяльності. Чи потрібно ще погоджувати їх із профспілковим комітетом?
Щороку — навесні та восени — українці переводять годинникові стрілки вперед та назад відповідно. Цьогорічне осіннє переведення часу на годину назад відбудеться у ніч із 26 на 27 жовтня о 4:00. Продемонструємо на прикладах та роз’яснимо, як відобразити у табелі та графіках змінності таку часову зміну.
На безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва не може бути додержана встановлена для такої категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації запровадження підсумованого обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин.