Роботодавець пропонує не поспішати з укладенням трудового договору з новоприйнятим працівником, попередьте його про наслідки. Закцентуйте увагу, що наразі перевірки Держпраці у самому розпалі, а інспектор не зобов’язаний повідомляти про контрольний захід.

Карантин став лакмусовим папірцем щодо ситуації на ринку праці в Україні. Тож після пом’якшення карантинних обмежень Держпраці розпочала масштабні перевірки з праці. Управління систематично звітує про виявлені порушення законодавства про працю з боку роботодавців.
Зокрема, фахівці Управління Держпраці у Хмельницькій області відвідали швейний цех в місті Хмельницькому. На підприємстві було виявлено 12 осіб, які здійснювали пошиття верхнього одягу. Підприємець заявив: «Сьогодні працюють перший день, тому трудові договори не укладено».
Однак не знання законів не вберігає від відповідальності. За результатами інспекційного відвідування посадові особи Управління склали акт, де зазначено виявлені порушення трудового законодавства: допуск до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення ДПС про прийняття працівників на роботу.

✔️ Розрахувати ✔️
Фізичну особу підприємця попереджено про фінансову відповідальність у разі неоформлення працівників відповідно до законодавства.
Нагадаємо, що за допуск одного працівника до роботи без належного оформлення трудових відносин передбачено штраф у 10 мінімальних заробітних плат з 01.09.2020 — 50 000грн)
Окрім того, допуск працівника без належного оформлення тягне за собою адміністративне покарання та кримінальну відповідальність.
Які аргументи «за» найбільш дієві?
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.