Депутати хочуть скасувати сезонне переведення годинників

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Можливо, цієї осені ми востаннє переведемо годинники на годину назад у ніч з 24 на 25 жовтня. Складатимете графіки змінності — врахуйте зміни в тривалості робочого часу осіб, що працюватимуть у ніч переведення часу. Відбийте в табелі обліку використання робочого часу збільшення тривалості робочої зміни, зазначте фактичну тривалість робочого часу.

Депутати хочуть скасувати сезонне переведення годинників

Розрахунок норми тривалості робочого часу на 2021 рік

Перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук зареєстрував у парламенті проєкт Закону України «Про обчислення часу в Україні» № 4201 від 09.10.2020.

Законодавець обґрунтовує необхідність прийняти проєкт Закону тим, що на сьогодні в Україні відсутній закон, який регулює порядок обчислення часу. Підстава для переходу на літній і зимовий час — постанова КМУ «Про порядок обчислення часу на території України» від 13.05.1996 № 509. Крім цього, постановою ВРУ «Про визнання такою, що втратила чинність, Постанови Верховної Ради України «Про зміну порядку обчислення часу на території України» № 3914-VI від 18.10.2011 було запропоновано КМУ внести на розгляд ВРУ проєкт закону про порядок обчислення часу на території України. Однак відповідний проєкт Закону так і не був прийнятий. ⏰ Як врахувати в табелі та графіках змінності осіннє переведення часу

Щороку перехід на зимовий час відбувається в останню неділю жовтня. У цьому році — у ніч із суботи 24 жовтня на неділю 25 жовтня.

Якщо Верховна Рада підтримає законопроєкт, цього року переведемо годинники востаннє, оскільки сезонний перехід часу більше не застосовуватиметься. Обчислюватимуть час на території України будуть за київським часом, єдиним для всієї країни.

Законодавець у пояснювальній записці зазначає, що такий підхід відповідає світовій практиці. Перехід на літній час і повернення на поясний застосовують приблизно в 60 країнах, близько 140 країн або ніколи не користувалися сезонним часом, або вже відмовилися від такої практики. Також він пропонує законодавчо закріпити, що на території України для обчислення календарної дати використовують григоріанський календар. Нагадаємо, що на Україні православні традиційно святкують Великдень і Трійцю за юліанським календарем.

Європейський парламент 26 березня 2019 року також підтримав ідею відмовитися від сезонного переведення годинника з 2021 року. Таке рішення ухвалили за результатами онлайн-голосування, проведеного в країнах ЄС, згідно з яким 84% відсотків жителів ЄС проголосували за скасування переходу на літній та зимовий час.

Олена Петровська

за матеріалами ВРУ

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Запровадження вахтового методу роботи

Вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, заснована на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли не може бути забезпечено щоденне повернення працівників до місця постійного мешкання.
16471

Табель обліку робочого часу: як правильно вести

Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
485738

Перехід на літній час 2025 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
2928

Індивідуальний графік роботи — встановлюємо правильно

Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
71390

Наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу

Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.
42366

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді