Припис є обов’язковою для виконання у визначені строки письмовою вимогою інспектора праці про усунення роботодавцем порушень законодавства про працю, виявлених під час перевірки. Не виконали вчасно вимог припису — штрафів не уникнути.
У товаристві з обмеженою відповідальністю, що надає послуги у сфері туризму, інспектори праці повторно зафіксували на роботі неоформленого працівника. Порушення виявили під час проведення контрольного заходу з метою перевірки виконання вимог припису.
Вперше «працівника-нелегала» у суб’єкта господарювання зафіксували у лютому цього року. Тоді роботодавця зобов’язали усунути порушення, зокрема внесли обов’язковий до виконання припис. Також вручили попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю.
❗️ Як пройти перевірку з праці під час карантину без стресу та штрафів
Оскільки роботодавець припис не виконав, крім того, продовжує порушувати вимоги законодавства й приховувати трудові відносини з працівниками, йому не уникнути адміністративної та фінансової відповідальності.
На роботодавця-порушника складено протокол за частиною 3 статті 41 КУпАП, винесено постанову за статтею 188-6 КУпАП та накладено штраф у 141 690 грн.
За матеріалами ГУ Держпраці у Львівській області
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)