✍ Особові справи державних службовців: ведемо правильно
Загальні правила етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування затверджені наказом Національного агентства України з питань державної служби 05.08.2016 № 158, зареєстровані в Мін’юсті 31.08.2016 р. за № 1203/29333 (далі — Правила). Ці Правила регулюють моральні засади діяльності держслужбовців та полягають у дотриманні принципів етики державної служби.
За порушення Правил держслужбовці несуть дисциплінарну відповідальність відповідно до закону.
Так, відповідно до ст. 64 Закону України «Про державну службу» дисциплінарна відповідальність державного службовця — за невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків, визначених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами у сфері державної служби, посадовою інструкцією, а також порушення правил етичної поведінки та інше порушення службової дисципліни державний службовець притягається до дисциплінарної відповідальності у порядку, встановленому цим Законом.
Підставою для притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності є вчинення ним дисциплінарного проступку, тобто протиправної винної дії або бездіяльності чи прийняття рішення, що полягає у невиконанні або неналежному виконанні державним службовцем своїх посадових обов’язків та інших вимог, встановлених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами, за яке до нього може бути застосоване дисциплінарне стягнення. Одним із дисциплінарних проступків є порушення правил етичної поведінки державних службовців (ст. 65 Закону України «Про державну службу»).
Управління Держпраці у Хмельницькій області нагадало, що держслужбовець не може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності, якщо минуло 6 місяців з дня, коли керівник державної служби дізнався або мав дізнатися про вчинення дисциплінарного проступку, не враховуючи час тимчасової непрацездатності державного службовця чи перебування його у відпустці, або якщо минув один рік після його вчинення або постановлення відповідної окремої ухвали суду.
До державних службовців за дисциплінарний проступок — порушення правил етичної поведінки державних службовців суб’єкт призначення або керівник державної служби може попередити такого державного службовця про неповну службову відповідність.