Фонд соціального страхування поінформував, що від початку пандемії 30 тисяч українських працівників, з яких майже 7 тисяч — медики, знаходились на самоізоляції від COVID-19 під медичним наглядом. Для кожного з них ФСС компенсував втрачений за цей час заробіток.
Як оформити самоізоляцію працівників, які контактували з хворим на ковід
Станом 20.10.2020 року Фонд направив на оплату ізоляції від коронавірусної хвороби 31,6 млн гривень.
Нагадаємо, що пройти оплачувану за кошти Фонду самоізоляцію працюючі українці можуть в разі безпосереднього контакту з хворим на COVID-19. Сума виплат від Фонду складає 50% середнього доходу незалежного від тривалості страхового стажу для всіх застрахованих осіб та 100% — для медичних працівників.
Поясніть працівнику, який контактував з хворим на ковід, що необхідно звернутися до сімейного лікаря й оформити листок непрацездатності (п. 5.2 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455).
Допоки працівник не надасть листок лікарняний, табелюйте його відсутність кодом «НЗ».
Отримали листок непрацездатності? Зверніть увагу на позначку про причину непрацездатності. Лікар має вказати «ізоляція від COVID-19 — 11». Підготуйте скоригований табель обліку використання робочого часу: період самоізоляції позначте кодом «ТН» (оплачувана тимчасова непрацездатність).
Якщо працівник, який самоізолювався, може працювати віддалено, доцільно запровадити дистанційну роботу. Так працівник не втратить у заробітку, а розподіл обов'язків серед персоналу залишиться звичним.
Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.