
Фонд соціального страхування поінформував, що від початку пандемії 30 тисяч українських працівників, з яких майже 7 тисяч — медики, знаходились на самоізоляції від COVID-19 під медичним наглядом. Для кожного з них ФСС компенсував втрачений за цей час заробіток.
Як оформити самоізоляцію працівників, які контактували з хворим на ковід
Станом 20.10.2020 року Фонд направив на оплату ізоляції від коронавірусної хвороби 31,6 млн гривень.
Нагадаємо, що пройти оплачувану за кошти Фонду самоізоляцію працюючі українці можуть в разі безпосереднього контакту з хворим на COVID-19. Сума виплат від Фонду складає 50% середнього доходу незалежного від тривалості страхового стажу для всіх застрахованих осіб та 100% — для медичних працівників.
Поясніть працівнику, який контактував з хворим на ковід, що необхідно звернутися до сімейного лікаря й оформити листок непрацездатності (п. 5.2 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455).
Допоки працівник не надасть листок лікарняний, табелюйте його відсутність кодом «НЗ».
Отримали листок непрацездатності? Зверніть увагу на позначку про причину непрацездатності. Лікар має вказати «ізоляція від COVID-19 — 11». Підготуйте скоригований табель обліку використання робочого часу: період самоізоляції позначте кодом «ТН» (оплачувана тимчасова непрацездатність).
Якщо працівник, який самоізолювався, може працювати віддалено, доцільно запровадити дистанційну роботу. Так працівник не втратить у заробітку, а розподіл обов'язків серед персоналу залишиться звичним.
Питання врахування періоду навчання в страховий стаж для нарахування лікарняних залишається актуальним серед студентів, учнів та молодих спеціалістів. Багато хто не знає чи входить до стажу навчання в інституті, тому важливо зрозуміти як це регулюється вітчизняним законодавством на сьогодні.
Із 04.04.2025 змінились умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
Тема лікарняних у табелі обліку робочого часу є важливою для правильного оформлення робочого часу та забезпечення законності в оформленні виплат працівникам, які тимчасово втратили працездатність. Якщо ви сумніваєтесь, яке позначення лікарняного в табелі робочого часу обрати чи маєте питання на кшталт «як в табелі позначається лікарняний» або «яким має бути відображення лікарняних в табелі обліку робочого часу» — читайте статтю.
На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронного реєстру лікарняних. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Як перевірити лікарняний та як відкрити лікарняний онлайн? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності — у статті
У повсякденному житті часто виникає потреба точно обчислювати кількість календарних днів між двома датами. Це може бути необхідно для різних цілей, таких як обчислення відпустки, визначення терміну виконання робіт, підрахунок пенсійних виплат, фінансових зобов'язань тощо. Калькулятор календарних днів у періоді значно полегшує цей процес і дозволяє отримати точний результат без помилок.