Держпраці розпочала чергову інформаційно-роз’яснювальну кампанію. Вгадайте, що буде далі?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Всеукраїнська інформаційна кампанія з детінізації зайнятості триватиме лише до середини листопада. Тож кадровикам у сферах, які виділила Держпраці, варто «підтягнути» всі робочі питання, перевірити правильність оформлення працівників та вчасно підготуватись до майбутніх перевірок.
Держпраці розпочала чергову інформаційно-роз’яснювальну кампанію. Вгадайте, що буде далі?


Управління Держпраці у Полтавській області поінформувало, що на виконання окремого доручення Держпраці з 28.10.2020 по 15.11.2020 проходитиме всеукраїнська інформаційна кампанія з детінізації зайнятості у сфері транспорту та кур’єрської діяльності.

Інформаційна кампанія стосуватиметься насамперед питання виявлення неоформлених трудових відносин і буде проводитися спільно з органами місцевого самоврядування, ДПС, ПФУ, Державною службою зайнятості, Нацполіцією та місцевими держадміністраціями.

Інспектори праці консультуватимуть щодо вимог чинного законодавства про працю, особливу увагу звертатимуть на питання оформлення трудових відносин з найманими працівниками.

Роботодавців не каратимуть, але попередять про відповідальність.

⚡️ На скільки і за що штрафують роботодавців у 2020 році

Нагадаємо, що підприємства, на яких під час інформаційної кампанії виявлять неоформлених працівників, потраплять під пильне око контролюючих органів. Якщо за інформацією ДПС стане зрозуміло, що чисельність працевлаштованих працівників після візиту Держпраці не збільшилася — підприємство перевірять першочергово.

Правильно оформити працівників на роботу і не наразитись на перевірку з праці під час карантину допоможуть консультації:

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2638

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
2953

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
29976

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
12408

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
29289

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді