До суду було надано трудові договори та відомості про нарахування заробітної плати. Чому суд не взяв їх до уваги та визнав накладання штрафу правомірним?
Миколаївській окружний адміністративний суд відмов фізичній особі — підприємцю у визнанні протиправною та у скасуванні постанови про накладання штрафу Управлінням Держпраці.
Санкції до суб’єкта господарювання були застосовані у жовтні 2019 року у зв’язку зі створення перешкод у проведені інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин.
Підстави для інспекційного відвідування роботодавцяЗа інформацією Держпраці, на початку перевірки громадянин, присутній на об’єкті відвідування, висловлював погрози інспектору. Після приїзду поліції виявилось, що він представляє інтереси ФОП на підставі довіреності. Оскільки при проведенні контрольного заходу інспектору не було надано можливості зібрати необхідні відомості, він вручив уповноваженому представнику ФОП вимогу про надання необхідних документів у визначений термін.
Проте, заходів щодо задоволення вимоги інспектора праці не було здійснено.
Під час розгляду справи до суду було надано трудові договори та відомості про нарахування заробітної плати, але суд не взяв їх до уваги. Підстава — на момент здійснення інспекційного відвідування та станом на момент притягнення ФОП до відповідальності до Управління Держпраці у Миколаївській області документи не надавались.
Підприємцю доведеться сплатити штраф у розмірі 417 300 гривень.
Чи можна кваліфікувати як перешкоджання інспектуванню небажання працівника спілкуватися з інспектором праці
Нагадаємо, що наразі перевірки з праці тривають .
⚡️ Особливості перевірок під час карантину:
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)