Фахівець кадрової служби має скерувати дії працівників, якщо на підприємстві підтверджений випадок захворювання на COVID-19. Нормативка не дає чіткого алгоритму, але Команда Експертус Кадри підготувала його для вас.
Фонд соціального страхування поінформував, що впродовж жовтня прийняв на оплату 14 899 листків непрацездатності, які отримали працівники для самоізоляції від COVID-19 під медичним наглядом. Це на 55% більше, ніж у вересні. При цьому у вересні кількість прийнятих на оплату лікарняних, виданих через ізоляцію була на 86% більше ніж у серпні.
Пройти оплачувану за кошти ФСС самоізоляцію працівники можуть в разі безпосереднього контакту з хворим на COVID-19. Сума виплат від Фонду складе 50% середнього доходу незалежного від тривалості страхового стажу для всіх застрахованих осіб та 100% — для медпрацівників.
Нагадайте працівникам:
1) під час карантину відкрити листок непрацездатності для ізоляції від COVID-19 можна дистанційно. Для цього працівник має телефоном звернутись до свого сімейного лікаря.
2) Щоб отримати від Фонду допомогу, отриманий листок непрацездатності із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19–11» необхідно передати роботодавцю.
На підставі отриманого від працівника лікарняного роботодавець оформлює заяву-розрахунок, у якій вказує причину непрацездатності – 11, тобто ізоляція від COVID-19 та передає її до Фонду на фінансування.
Поки що тенденція невтішна, однак ми обов’язково впораємося з усіма складнощами. Нормативні акти не прописують, як діяти кадровій службі, якщо працівник захворів на COVID-19. Проте, рано чи пізно це станеться на кожному підприємстві. Головне — зберігайте спокій та ясність думок. Команда Експертус: Кадри підготувала для вас покроковий алгоритм дій, якщо в колективі хворий на COVID-19.
Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.