⚡️ Наказ про оголошення простою у зв’язку з карантином вихідного дня
На засіданні Уряду Міністр соціальної політики Марина Лазебна нагадала: «Уряд через Фонд соціального страхування забезпечує соціальний захист застрахованих осіб, допомагаючи запобіганню виникненню та поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, фінансує допомогу по тимчасовій непрацездатності у разі захворювання громадян на COVID-19, а також надає допомогу під час перебування на самоізоляції під медичним наглядом».
За її словами, 39 725 українських працівників, в тому числі, 8 200 медиків, які знаходились на самоізоляції від COVID-19, отримали виплати на суму майже 50 млн гривень.
Марина Лазебна звернулася до працівників та роботодавців: «Якщо ви мали контакти з особами, що захворіли на COVID-19, дуже важливо бути свідомими, дотримуватись режиму самоізоляції!»
Отже, працівник, який контактував з людиною, що захворіла на COVID-19, має повідомити про це роботодавця. Далі необхідно вирішити, як оформити самоізоляцію такого працівника. Маємо щонайменше 4 варіанти:
Варіант 1.
Якщо працівник може працювати вдома, запропонуйте дистанційну роботу. Роз’ясніть працівнику, що так він не втрачатиме заробітку.
Варіант 2.
Якщо дистанційна робота неможлива, повідомте працівника — він може отримати листок непрацездатності на період самоізоляції під медичним наглядом (п. 5‑1 ч. 1 ст. 22 Закону № 1105).
Для цього працівник має телефоном у дистанційному режимі звернутись до свого сімейного лікаря, який відкриє листок непрацездатності
Фонд соціального страхування оплачує період перебування працюючих українців на самоізоляції у разі безпосереднього контакту з хворим на COVID-19. Розмірі допомоги складає 50% середньої зарплати незалежного від страхового стажу працівника. Виключення становлять медичні працівники, їм компенсують — 100% середньої зарплатні.
Варіант 3.
Працівник не хоче звертатися до сімейного лікаря? Запропонуйте оформити відпустку.
Варіант 4.
Трапляється й так, що працівник не скористався правом оформити лікарняний та відмовився оформити відпустку. Перебував весь час вдома, симптоми хвороби за два тижні не з’явилися.
В такому разі, коли строк самоізоляції сплине, запропонуйте працівнику написати пояснення. Визнайте причину відсутності на роботі поважною.
За матеріалами Мінсоцполітики