Роз’ясніть працівникам умови надання й оплати «лікарняного» на дитину
Фонд соціального страхування нагадує, що у разі потреби знаходитись поруч із хворим членом родини у лікарні або вдома, він компенсує втрачений заробіток за весь час догляду. Найбільша кількість таких листків непрацездатності видається у разі хвороби дитини застрахованої особи.
⚡️ «Лікарняний» для догляду за хворою дитиною: умови надання й оплата
Так, у жовтні 2020 року Фонд направив на допомоги по тимчасовій непрацездатності в разі догляду на 79% більше, ніж у вересні. Загалом у минулому місяці компенсації втраченого за час догляду заробітку отримали 13,3 тисячі застрахованих осіб. У той час як у вересні допомоги було профінансовано для 7,8 тисяч працюючих.
Значне зростання сум видатків і кількості осіб, які звернулись до ФСС за такими допомогами, у Фонді пояснюють сезонністю та початком освітнього процесу.
Нагадаємо, фінансування зазначеної допомоги здійснюється Фондом, починаючи з першого дня і за весь час догляду.
Неодмінно стане у пригоді:
Тривалість лікарняних по догляду за хворою дитиною до 14 років складає до 14 календарних днів, однак у разі стаціонарного лікування ФСС здійснює надання допомоги за весь період перебування працівника у стаціонарі разом із хворою дитиною.
При цьому, у разі хвороби члена сім’ї тривалість лікарняного по догляду не може перевищувати три календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби та побутових обставин, – не більше семи календарних днів.
Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.