Держпраці інспектуватиме як юридичних осіб, так і ФОПів. 2021 не за горами. Перевірте, чи є ваше підприємство в плані перевірок.
Державна регуляторна служба України Наказом від 16.11.2020 року № 114 затвердила план здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2021 рік.
Звісно, кадровиків найбільше цікавлять перевірки з праці, що проводить Держпраці. Нагадаємо, що план перевірок на 2021 рік Держпраці складала за оновленими Критеріями ризику.
Наступного року Державна служба України з питань праці планово перевірить 8 265 суб’єктів господарювання, з них, зокрема:
- 1628 перевірок з питань додержання законодавства про працю,
- 788 — з питань зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю.
Якщо вашого підприємства немає з-поміж 8265 щасливців, це ще не означає, що перевірки не буде. Більшість перевірок з праці — позапланові заходи, що проходять у формі інспекційних відвідувань. Але у вас є можливість підготуватися і до цих неочікуваних візитів перевіряльників.
Попереджений — значить озброєний:
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.