Інспектори праці Управління Держпраці у Тернопільській області спільно з інспектором праці Бережанської міської ради у Бережанах провели інспекційне відвідування у місцевого роботодавця, який здійснює підприємницьку діяльність у закладі громадського харчування, щодо дотримання ним законодавства про працю та задокументували факт використання незадекларованої праці
Як повідомляється на офіційному порталі Державної служби України з питань праці, роботодавець, фізична особа-підприємець, оформив трудові відносини з двома працівниками, утім під час інспекційного відвідування у кафе були виявлені ще троє працівників 18-22 років без оформлення належним чином трудових відносин, які проходили так зване «стажування» кухарями та адміністратором закладу. Двоє з трьох найманих працівників роботодавець належно оформив на роботу вже наступного дня, тобто у ході інспекційного відвідування.
План перевірок Держпраці на 2021 рік
Також факт використання незакдекларованої праці виявлений у ході інспекційного відвідування ФОПа у закладі громадського харчування у смт. Козова.
За результатами інспекційних відвідувань до ФОПів, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, вживаються відповідні заходи.
Як проходять перевірки з праці під час карантину
Звертаємо увагу, що інспектори праці активно проводять заходи державного контролю у тих роботодавців, які мають високі ризики використання незадекларованої праці. Нагадуємо, що за фактичний допуск працівника до роботи без належного оформлення трудових відносин передбачено адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність.
За матеріалами офіційного порталу Держпраці
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)