Сумісники мають право на вихідну допомогу. Але платити чи ні, залежить від підстави звільнення та форми власності підприємства, де працює сумісник
Як провести скорочення штату
Мінекономіки у листі «Щодо виплати вихідної допомоги працівникам-сумісникам» від 30.11.2020 № 3511-03/71090-01 нагадує, що підстави виплати вихідної допомоги визначає стаття 44 КЗпП.
Вихідну допомогу при скороченні сумісникам виплачують на загальних підставах — не менше місячного середнього заробітку. Її виплата залежить виключно від підстави припинення трудового договору і не залежить від форми працевлаштування.
Виняток — сумісники державних підприємств, установ і організацій, чиї умови роботи за сумісництвом визначає КМУ (ч. 2 ст. 102-1 КЗпП).
Роботу за сумісництвом регулюють:
- постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій» від 03.04.1993 № 245;
- Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затверджене спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.1993 № 43 (далі — Положення № 43).
Мінекономіки звертає увагу, що норми Положення № 43 поширюють тільки на працівників держпідприємств, установ і організацій.
Керівники держпідприємств, установ і організацій звільняють з роботи працівників за сумісництвом:
- з підстав, передбачених законодавством;
- якщо приймають на їх місце працівників, які не є сумісниками;
- якщо обмежують сумісництво через особливі умови та режим праці.
Вихідну допомогу при цьому не виплачують (п. 8 Положення № 43).
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від армії для особи з інвалідністю, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати