КМУ затвердив положення про мистецький ліцей

У мистецькому ліцеї учні отримують початкову і профільну мистецьку освіту одночасно з повною загальною середньою освітою

КМУ затвердив положення про мистецький ліцей

Рівні освіти працівників

КМУ постановою «Про затвердження Положення про мистецький ліцей» від 23.12.2020 № 1313:

  • затвердив Положення про мистецький ліцей;
  • постанову КМУ «Про затвердження Положення про спеціалізовану мистецьку школу (школу-інтернат)» від 13.02.2019 № 280 визнав такою, що втратила чинність,
  • вніс зміни до постанов КМУ, які унормовують діяльність державних мистецьких ліцеїв та порядку надання щорічної основної відпустки викладачам і концертмейстерам мистецьких ліцеїв.

Положення про мистецький ліцей діє з 30 грудня 2020 року та визначає порядок його утворення, основні засади діяльності та правовий статус.

Зокрема, мистецький ліцей:

  • забезпечує відповідність рівня повної загальної середньої освіти державним стандартам та рівня початкової і профільної мистецької освіти стандартам спеціалізованої освіти;
  • видає документи про освіту встановленого зразка;
  • забезпечує підготовку учнів до подальшого здобуття вищої мистецької освіти і професійної мистецької діяльності відповідно до свого мистецького профілю;
  • підвищує кваліфікацію педагогічних працівників мистецького ліцею та створює умови для їх професійного розвитку.

Мистецький ліцей має право провадити інноваційну та мистецьку діяльність та може укладати договори про співпрацю з іншими закладами освіти, культури, підприємствами та фізичними особами.

Мистецький ліцей — це юридична особа. Залежно від засновника (засновників) може бути державним, комунальним, приватним або корпоративним закладом освіти. У своїй діяльності додержує Конституції України, Законів «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про культуру», інших законодавчих актів, зокрема — Положення про мистецький ліцей та власного статуту.

Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію, перепрофілювання або зміну типу мистецького ліцею приймає його засновник. Він зобов’язаний враховувати вимоги ліцензійних умов з освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти.

Статут мистецького ліцею повинен містити інформацію:

  • повне та скорочене найменування;
  • статус, форму власності, організаційно-правову форму та тип закладу;
  • місцезнаходження;
  • структурні підрозділи закладу;
  • систему управління закладом, права та обов’язки органів управління, порядок прийняття ними рішень;
  • мету, завдання, принципи діяльності;
  • джерела надходження і порядок використання коштів і майна;
  • інші положення, які визначають функції закладу загальної середньої освіти відповідно до законодавства (ч. 2 ст. 33 Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX).

Мистецький ліцей може на договірних засадах об’єднуватися з іншими юридичними особами, утворювати освітні, мистецькі, освітньо-мистецькі та інші об’єднання, кожен з учасників якого зберігає статус юридичної особи.

Крім того, у мистецькому ліцеї можна підвищувати кваліфікацію згідно з Порядком підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою КМУ від 21.08.2019 № 800.

Також Положення про мистецький ліцей містить інформацію:

  • про організацію освітнього процесу та його учасників;
    • про права та обов’язки його засновника або засновників;
  • про управління мистецьким ліцеєм;
    • матеріально-технічну базу та фінансово-господарську діяльність;
    • міжнародне співробітництво.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19232

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
118845

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
521006

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
479

Заява про відстрочку через інвалідність військовозобов’язаного

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від армії для особи з інвалідністю, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
33366

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді