КМУ затвердив положення про мистецький ліцей

У мистецькому ліцеї учні отримують початкову і профільну мистецьку освіту одночасно з повною загальною середньою освітою

КМУ затвердив положення про мистецький ліцей

Рівні освіти працівників

КМУ постановою «Про затвердження Положення про мистецький ліцей» від 23.12.2020 № 1313:

  • затвердив Положення про мистецький ліцей;
  • постанову КМУ «Про затвердження Положення про спеціалізовану мистецьку школу (школу-інтернат)» від 13.02.2019 № 280 визнав такою, що втратила чинність,
  • вніс зміни до постанов КМУ, які унормовують діяльність державних мистецьких ліцеїв та порядку надання щорічної основної відпустки викладачам і концертмейстерам мистецьких ліцеїв.

Положення про мистецький ліцей діє з 30 грудня 2020 року та визначає порядок його утворення, основні засади діяльності та правовий статус.

Зокрема, мистецький ліцей:

  • забезпечує відповідність рівня повної загальної середньої освіти державним стандартам та рівня початкової і профільної мистецької освіти стандартам спеціалізованої освіти;
  • видає документи про освіту встановленого зразка;
  • забезпечує підготовку учнів до подальшого здобуття вищої мистецької освіти і професійної мистецької діяльності відповідно до свого мистецького профілю;
  • підвищує кваліфікацію педагогічних працівників мистецького ліцею та створює умови для їх професійного розвитку.

Мистецький ліцей має право провадити інноваційну та мистецьку діяльність та може укладати договори про співпрацю з іншими закладами освіти, культури, підприємствами та фізичними особами.

Мистецький ліцей — це юридична особа. Залежно від засновника (засновників) може бути державним, комунальним, приватним або корпоративним закладом освіти. У своїй діяльності додержує Конституції України, Законів «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про культуру», інших законодавчих актів, зокрема — Положення про мистецький ліцей та власного статуту.

Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію, перепрофілювання або зміну типу мистецького ліцею приймає його засновник. Він зобов’язаний враховувати вимоги ліцензійних умов з освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти.

Статут мистецького ліцею повинен містити інформацію:

  • повне та скорочене найменування;
  • статус, форму власності, організаційно-правову форму та тип закладу;
  • місцезнаходження;
  • структурні підрозділи закладу;
  • систему управління закладом, права та обов’язки органів управління, порядок прийняття ними рішень;
  • мету, завдання, принципи діяльності;
  • джерела надходження і порядок використання коштів і майна;
  • інші положення, які визначають функції закладу загальної середньої освіти відповідно до законодавства (ч. 2 ст. 33 Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX).

Мистецький ліцей може на договірних засадах об’єднуватися з іншими юридичними особами, утворювати освітні, мистецькі, освітньо-мистецькі та інші об’єднання, кожен з учасників якого зберігає статус юридичної особи.

Крім того, у мистецькому ліцеї можна підвищувати кваліфікацію згідно з Порядком підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою КМУ від 21.08.2019 № 800.

Також Положення про мистецький ліцей містить інформацію:

  • про організацію освітнього процесу та його учасників;
    • про права та обов’язки його засновника або засновників;
  • про управління мистецьким ліцеєм;
    • матеріально-технічну базу та фінансово-господарську діяльність;
    • міжнародне співробітництво.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5621

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
887

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529877

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123737

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
367

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді