КМУ постановою «Про затвердження Положення про мистецький ліцей» від 23.12.2020 № 1313:
- затвердив Положення про мистецький ліцей;
- постанову КМУ «Про затвердження Положення про спеціалізовану мистецьку школу (школу-інтернат)» від 13.02.2019 № 280 визнав такою, що втратила чинність,
- вніс зміни до постанов КМУ, які унормовують діяльність державних мистецьких ліцеїв та порядку надання щорічної основної відпустки викладачам і концертмейстерам мистецьких ліцеїв.
Положення про мистецький ліцей діє з 30 грудня 2020 року та визначає порядок його утворення, основні засади діяльності та правовий статус.
Зокрема, мистецький ліцей:
- забезпечує відповідність рівня повної загальної середньої освіти державним стандартам та рівня початкової і профільної мистецької освіти стандартам спеціалізованої освіти;
- видає документи про освіту встановленого зразка;
- забезпечує підготовку учнів до подальшого здобуття вищої мистецької освіти і професійної мистецької діяльності відповідно до свого мистецького профілю;
- підвищує кваліфікацію педагогічних працівників мистецького ліцею та створює умови для їх професійного розвитку.
Мистецький ліцей має право провадити інноваційну та мистецьку діяльність та може укладати договори про співпрацю з іншими закладами освіти, культури, підприємствами та фізичними особами.
Мистецький ліцей — це юридична особа. Залежно від засновника (засновників) може бути державним, комунальним, приватним або корпоративним закладом освіти. У своїй діяльності додержує Конституції України, Законів «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про культуру», інших законодавчих актів, зокрема — Положення про мистецький ліцей та власного статуту.
Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію, перепрофілювання або зміну типу мистецького ліцею приймає його засновник. Він зобов’язаний враховувати вимоги ліцензійних умов з освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти.
Статут мистецького ліцею повинен містити інформацію:
- повне та скорочене найменування;
- статус, форму власності, організаційно-правову форму та тип закладу;
- місцезнаходження;
- структурні підрозділи закладу;
- систему управління закладом, права та обов’язки органів управління, порядок прийняття ними рішень;
- мету, завдання, принципи діяльності;
- джерела надходження і порядок використання коштів і майна;
- інші положення, які визначають функції закладу загальної середньої освіти відповідно до законодавства (ч. 2 ст. 33 Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX).
Мистецький ліцей може на договірних засадах об’єднуватися з іншими юридичними особами, утворювати освітні, мистецькі, освітньо-мистецькі та інші об’єднання, кожен з учасників якого зберігає статус юридичної особи.
Крім того, у мистецькому ліцеї можна підвищувати кваліфікацію згідно з Порядком підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою КМУ від 21.08.2019 № 800.
Також Положення про мистецький ліцей містить інформацію:
- про організацію освітнього процесу та його учасників;
- про права та обов’язки його засновника або засновників;
- про управління мистецьким ліцеєм;
- матеріально-технічну базу та фінансово-господарську діяльність;
- міжнародне співробітництво.
експерт Експертус Кадри