Граничний вік перебування на державній службі та в ОМС підвищили до 70 років. Новий закон

Закон передбачає гнучкий підхід до вікових обмежень для держслужбовців

Граничний вік перебування на державній службі та в ОМС підвищили до 70 років. Новий закон

Фото: freepik.com

Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо зняття вікових обмежень для роботи на державній службі» від 16.12.2020 № 1086-ІХ (законопроект від 14.09.2020 № 4096, далі — Закон).

Як обчислити стаж державної служби

Закон передбачає, що у зв’язку з потребами служби держслужбовця, що досяг 65 років, можна залишити на держслужбі, але не більше як до досягнення 70 років. Умови — рішення суб’єкта призначення та згода державного службовця.

Аналогічну норму передбачили для ОМС. Термін перебування на службі в органі місцевого самоврядування можна продовжити, але не більш ніж на п'ять років. Рішення ухвалює очільник органу — сільський, селищний, міський голова, голова районної, районної у місті, обласної ради.

Очільник ради ухвалює рішення продовжити строк служби в ОМС щороку, але не більш як до досягнення посадовою особою місцевого самоврядування 70 років.

Закон визначає, що на період дії карантину дію Законів «Про державну службу» та «Про центральні органи виконавчої влади» в частині проведення конкурсів на посади державної служби призупинено.

В органах державної влади, які утворені під час карантину, добір на посади держслужби в порядку, установленому КМУ, не проводять. Держслужбовців в таких органах призначають на посади винятково за результатами конкурсу відповідно до положень Закону України «Про державну службу».

14 січня 2021 року Закон опублікований у газеті «Голос України».

У відповідності до прикінцевих та перехідних положень він набере чинності 15 січня 2021 року.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особова картка державного службовця

НАДС востаннє змінювало форму особової картки державного службовця у червні 2020 року. Однак особова картка держслужбовця, нова форма якої міститься у статті, до цього часу викликає низку питань. Як заповнювати особову картку держслужбовця? Що має містити заповнена особова картка державного службовця? Відповіді шукайте у статті.
48438

Зразок написання автобіографії

Автобіографія — це документ-життєпис, який особа складає сама про себе. Як правильно написати автобіографію? У якій послідовності? Дізнайтеся зі статті. У пригоді стане бланк автобіографії та зразок написання для держслужбовця
659380

Присвоєння рангу при прийнятті на державну службу

Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) передбачає такі поняття, як «категорії посад державної служби» та «ранги державних службовців». Насправді, таке нормативно-правове закріплення є досить позитивним досвідом, адже дозволяє не тільки розмежовувати рівень відповідальності різних посадовців, але і сприяє тенденції просування по службі
74197

Особова справа державного службовця

Служба управління персоналом державного органу приділяє чимало часу роботі з особовими справами державних службовців. Щоб заощадити час кадровикам, ми підготували перелік документів та порядок ведення особових справ держслужбовців.
44094

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді