МОЗ продовжує реформувати систему охорони здоров’я та узгоджує нормативні документи з міжнародними протоколами і вітчизняним законодавством. Черговий крок — зміни до Випуску 78 «Охорона здоров’я» ДКХП (наказ МОЗ «Про затвердження Змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров’я» від 14.01.2021 № 42).
Як скласти посадову чи робочу інструкцію
Зазнав змін підрозділ «Професіонали в галузі лікувальної справи (крім стоматології)» розділу «Професіонали» Випуску 78 ДКХП.
МОЗ виклав у новій редакції кваліфікаційні характеристики професій лікар-трансплантолог (пункт 82) та лікар-хірург сердцево-судинний (пункт 95). Що змінили:
- Конкретизували завдання та обов’язки;
- Розширили коло знань, які повинні мати медики;
- Уточнили спеціалізовані кваліфікаційні вимоги.
Кваліфікаційні вимоги, необхідні для роботи лікаря-трансплантолога вищої кваліфікаційної категорії: вища освіта другого (магістерського) рівня у галузі знань 22 «Охорона здоров’я» за спеціальністю «Медицина». Інтернатура / спеціалізація з «Хірургії» або «Урології» або «Дитячої хірургії» з подальшою спеціалізацією за фахом «Трансплантологія» або диплом Європейської ради з хірургії (European Board of Surgery) за фахом «Трансплантаційна хірургія» (Transplant Surgery). Безперервний професійний розвиток. Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста / Європейського диплома з трансплантаційної хірургії та посвідчення про присвоєння (підтвердження) вищої кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом - понад 10 років.
Лікар-трансплантолог І кваліфікаційної категорії окрім диплому повинен мати сертифікат лікаря-спеціаліста / Європейського диплома з трансплантаційної хірургії , посвідчення про присвоєння (підтвердження) першої кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності та стаж роботи за фахом понад 7 років.
Лікар-хірург серцево-судинний вищої кваліфікаційної категорії повинен мати вищу освіту другого (магістерського) рівня у галузі знань 22 «Охорона здоров’я» за спеціальністю «Медицина» та пройти інтернатуру / спеціалізацію з «Хірургії» з подальшою спеціалізацією за фахом «Хірургія серця та магістральних судин». Мати сертифікат лікаря-спеціаліста, посвідчення про присвоєння (підтвердження) вищої кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності та стаж роботи за фахом - понад 10 років.
Лікар-хірург серцево-судинний I кваліфікаційної категорії, окрім диплому, повинен мати сертифікат лікаря-спеціаліста, посвідчення про присвоєння (підтвердження) першої кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності та стаж роботи за фахом — понад 7 років.
До роботи допускають лікарів країн — членів Організації економічного співробітництва та розвитку, які виконали вимоги МОН до визнання іноземних документів про освіту.
експерт Експертус Кадри