Посадова інструкція директора
Складайте посадову інструкцію для директора на основі кваліфікаційної характеристики професійної назви роботи «директор», вміщеної до Випуску 1 ДКХП.
Пошук по Класифікатору професій онлайн
Хто складає посадову інструкцію директора
Хто має скласти проєкт посадової інструкції директора, нормативні акти не скеровують. Поширеною є ситуація, коли розробленням проєкту посадової (робочої) інструкції для керівників опікується кадрова служба.
Щоб скласти посадову інструкцію для директора, зверніть увагу на ключові функції керівників підприємств згідно із системою професійної класифікації України.
Хто затверджує посадову інструкцію директора
Хто затверджує посадову інструкцію директора? Нормативні акти теж мовчать. Логічно, щоб це зробив вищий орган, перед яким директор звітуватиме за проведені операції та результати роботи. Приклад такого органу — загальні збори засновників підприємства. Адже саме засновники визначають принципи управління підприємством, межі та рівень повноважень, відповідальності його керівника.
Директор передасть підготовлений проєкт інструкції на розгляд засновників. За потреби вони внесуть корективи і затвердять документ. Кадровій службі залишиться оформити остаточний варіант інструкції з грифом затвердження та передати його копію керівнику підприємства.
Відповідальність директора в посадовій інструкції
Професійні назви робіт для керівників підприємств уміщені до Класифікатора професій. Їх чимало, але всі вони матимуть однаковий код КП — 1210.1. Код вказує на те, що всі професії належать до одного угруповання 1210.1 «Керівники підприємств, установ та організацій».
Чим власне має займатися керівник підприємства, зони його відповідальності, вимоги до освіти, знань і навичок — у кваліфікаційних характеристиках. Кваліфікаційна характеристика — це основа для посадової інструкції.
Кваліфікаційна характеристика директора підприємства — у Випуску 1 ДКХП, затвердженому наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336. Ця характеристика містить узагальнені функції першого керівника, його права, вимоги до освіти. ЇЇ можна використати в будь-якій сфері діяльності.