Управління Держпраці у Миколаївській області перевірило підприємство за заявою працівника про порушення його трудових прав

Під час проведення перевірки підприємства підтверджено факт прийому працівника на роботу, внесення відповідного запису в трудову книжку працівника. Водночас виявлено порушення законодавства про працю, зокрема не забезпечення:
- ведення бухгалтерського обліку витрат на оплату праці та достовірного обліку виконуваної працівниками роботи;
- дотримання термінів виплати заробітної плати;
- нарахування працівникам індексації заробітної плати у 2019 році тощо.
План перевірок Держпраці на 2021 рік
Із пояснень керівника підприємства відомо, що роботодавець не платив працівнику зарплату у період з 01 січня 2017 по 01 липня 2018 року, оскільки підприємство у той час не здійснювало господарської діяльності, а працівник не виконував посадових обов’язків. Водночас, інспектор праці не знайшов підтвердження поясненням керівника щодо відсутності діяльності підприємства у зазначеному періоді.
За результатами перевірки винесено припис керівнику підприємства про усунення виявлених порушень, зокрема щодо проведення відповідного розрахунку з працівником. Також відносно керівника підприємства складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 41 КпАП та направлено його до суду.
Додатково, звернення працівника було направлено Управлінням Держпраці у Миколаївській області до ГУ ДПС у Миколаївській області для розгляду питання щодо сплати ЄСВ.
За матеріалами Управлінням Держпраці у Миколаївській області
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.