Як правильно оформити трудові відносини при роботі за сумісництвом

Коли працівник здійснює свою трудову діяльність на тому самому підприємстві — це класифікують як внутрішнє сумісництво, а коли на іншому — як зовнішнє

Роз’яснення ГУ Держпраці у Дніпропетровській області щодо оформлення трудових відносин при роботі за сумісництвом

Робота за сумісництвом: враховуємо всі нюанси

Відповідно до ч. 2 ст. 21 КЗпП працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної та творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному чи одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Внутрішнє сумісництво: 13 важливих правил

У разі працевлаштування зовнішнім сумісником згоди адміністрації за місцем основної роботи не потрібно. Загальна тривалість роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, протягом місяця не має перевищувати половини місячної норми робочого часу відповідно п.2 до Постанови № 245 від від 3 квітня 1993 р. «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» (далі — Постанова № 245). На підприємствах інших форм власності працювати за сумісництвом можна більше, ніж установлено п. 2 Постанови № 245.

Трудова книжка працівника зберігається за основним місцем його роботи, тому запис до неї на роботі за сумісництвом не вносять. Проте, відповідно до п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 р. № 58, за бажанням працівника, запис відомостей про роботу за сумісництвом провадять за основним місцем роботи окремим рядком на підставі витягів із наказів про роботу за сумісництвом.

У разі внутрішнього сумісництва трудові відносини за основною посадою та за посадою за сумісництвом оформлюють окремо. За кожною посадою визначають:

  • тривалість робочого часу,
  • окремий порядок оплати праці,
  • надання відпусток й інші істотні положення договору.

Табель обліку використання робочого часу як зовнішніх, так і внутрішніх працівників-сумісників ведуть окремо від табеля робочого часу за основним місцем роботи.

Якщо працівник лишається працювати на тій самій посаді в межах підприємства, то переведення в розумінні ст. 32 КЗпП не може бути застосовано. У цьому разі працівників спочатку потрібно звільняти з посади за сумісництвом, а потім приймати за основним місцем роботи.

За матеріалами ГУ Держпраці у Дніпропетровській області.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5450

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
824

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529566

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123586

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
350

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді