05 серпня 2022 року Уряд затвердив порядок сплати штрафів за порушення вимог до реклами послуг із працевлаштування.
Нагадаємо, що у рекламі про вакансії заборонено висувати вимоги за ознаками раси, кольору шкіри, віку, статі, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сексуальної орієнтації, політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших громадських об’єднаннях, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання.
Як в оголошенні про вакансію зазначити, що потрібні особи певної статі
8 січня 2022 року почали діяти зміни у частині 3 статті 24-1 Закону України «Про рекламу» від 03.07.1996 № 270/96-ВР, яка визначає відповідальність роботодавця за дискримінацію в оголошенні про вакансію. У разі порушення рекламодавець сплатить до держбюджету штраф у 10-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент вчинення порушення. Як накладають такий штраф, визначає Кабмін.
Мінекономіки розробило Порядок сплати рекламодавцями до державного бюджету штрафів за порушення вимог Закону України «Про рекламу» щодо реклами про вакансії (прийом на роботу). Цей документ й затвердив КМУ на своєму засіданні 05 серпня 2022 року.
Кошти стягуватимуть з роботодавця за таким алгоритмом:
- Держпраці готує розпорядчий документ про накладення штрафу на підставі акту перевірки та надсилає його роботодавцю;
- роботодавець сплачує санкцію у держбюджет за місцем його реєстрації протягом 15 днів з дня, як отримав документ від Держпраці.
- Порушник має право оскаржити рішення про штраф у Держпраці або суді.
Консультація експерта з трудових відносин Ірини Іванченко допоможе вам складати оголошення про вакансії згідно з вимогами закону, а відтак уникнути штрафів.
Олена Петровська,
експерт із кадрових питань,
за матеріалами Мінекономіки