Головний державний інспектор Східного міжрегіонального управління Держпраці Яна Ковальова поінформувала, що після зазначення дати заповнення трудової книжки працівник своїм підписом завіряє правильність внесених відомостей. Першу сторінку (титульний аркуш) трудової книжки підписує особа, відповідальна за видачу трудових книжок, і після цього ставиться печатка підприємства (або печатка відділу кадрів), на якому вперше заповнювалася трудова книжка (п. 2.12 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58).
Як працювати з трудовими книжками під час воєнного стану
Підприємство має право використовувати у своїй діяльності печатки. Але це не його обов’язок (ст. 58-1 Господарського кодексу). Тож відбиток печатки — не обов’язковий реквізит будь-якого документа, що подає юридична особа до органу держвлади або місцевого самоврядування. Копію документу вважають засвідченою у встановленому порядку, якщо на ній є підпис уповноваженої особи підприємства або особистий підпис ФОП.
Наявність або відсутність відбитка печатки на документі не створює юридичних наслідків. Відсутність відтиску печатки на титульній сторінці трудової книжки, не є тим недоліком трудової книжки чи записів у ній, який впливає на трудовий стаж працівника. Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 07.02.2018 року у справі № 275/615/17 (К/9901/768/17).
Олена Петровська,
За матеріалами Держпраці