Держпраці виписала штраф авіа підприємству за неоформленого працівника. Третій апеляційний адміністративний суд визнав правомірною постанову Держпраці. Відповідно до цієї постанови підприємець має сплатити 125 190 грн.
Як проходять перевірки з праці
Невиїзна перевірка проводилась в тісній співпраці з правоохоронними органами, які в ході розслідування повідомили інспекторів Держпраці про ознаки порушення законодавства про працю щодо неоформлення трудових відносин. Під час позапланової перевірки інспектори праці встановили, що працівника допустили до виконання агрохімічних робіт, пов’язаних із обробкою добривами земельної ділянки на території Сумської області на гвинтокрилі без укладання трудового договору. В результаті трагічних обставин працівник загинув під час виконання вищевказаних робіт. Особливої уваги заслуговує той факт, що під час аварії він був у стані алкогольного сп’яніння.
Накладання штрафів за порушення у сфері праці
Повітряне судно перебувало у власності приватного підприємства, але роботодавець надав гвинтокрил пілоту, з яким не оформив трудові відносини. Роботодавець зовсім «забув» про офіційне працевлаштування працівника. Відповідно до нормативно-правових актів України підприємство як власник повітряного судна, було зобов`язано забезпечити:
- режим робочого часу,
- час відпочинку,
- безпечні умови праці,
- умови побуту,
- соціальний захист пілота,
- виконати комплекс організаційних і практичних заходів з його навчання,
- медичної сертифікації та щоденного медичного нагляду і медичного забезпечення,
- спеціальної наземної і льотної підготовки,
- спеціальної підготовки з питань безпечного проведення робіт з пестицидами і агрохімікатами,
- проведення інструктажу перед кожним вильотом.
Виконати такий перелік організаційних і практичних заходів без підписання трудового договору з працівником – неможливо.
За результатами невиїзної перевірки посадові особами Управління Держпраці у Сумській області склали акт невиїзного інспектування, внесли припис та прийняли рішення винести постанову про штраф за використання неоформленої праці одного працівника.
Щоб скасувати дану постанову підприємство звернулось до суду. Судом першої інстанції позов було задоволено, утім колегія суддів Третього апеляційного адміністративного суду перевірила доводи сторін, дослідила матеріали справи та визнала рішення Держпраці правомірним. Апеляційний Суд скасував рішення окружного адміністративного суду.
За матеріалами Управління Держпраці в Сумській області