Дистанційна робота — одна з оптимальних форм праці в умовах воєнного стану. Що можна робити віддалено та кого дозволено переводити на «дистанційку»

Законодавство не регламентує переліку робіт, які можна виконувати дистанційно. Роботодавець самостійно вирішує, чи може робота виконуватися поза межами підприємства. Приміром, виробництво на заводі може здійснюватися виключно на території підприємства. Водночас адміністративна робота цілком може виконувати поза приміщеннями роботодавця, а працівника, який її виконує можна перевести на дистанційну роботу.
Також за можливості й наявності ресурсів закон дозволяє переводити на дистанційну роботу:
- вагітних жінок;
- працівників, котрі мають дитину віком до трьох років або доглядають за дитиною до шести років (за медичними показаннями);
- працівників, котрі мають двох або більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю;
- батьків чи опікунів дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
- працівників, щодо яких на робочому місці були вчинені дії з ознаками дискримінації – тимчасово на два місяці.
Приймаєте на роботу, направляєте у відрядження або звільняєте жінку, перевірте чи немає законодавчих обмежень, зокрема під час дії воєнного стану. Скористайтеся дороговказом, щоб уникнути штрафів самому, і вберегти директора від адміністративної чи навіть кримінальної відповідальності.
За матеріалами ГУ Держпраці у Запорізькій області
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Поновити трудовий договір можна у будь-який час, не чекаючи скасування воєнного стану. Наші фахівці підготували зразок заяви та наказу про поновлення трудового договору
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.