Чи обов’язково чекати затверджену форму трудового договору з нефіксованим робочим часом, — роз’яснює Мінекономіки

10 серпня набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання трудових відносин з нефіксованим робочим часом» від 18.07.2022 № 2421-ІХ (далі — Закон № 2421). Саме з цієї дати роботодавці можуть укладати з працівниками трудові договори з нефіксованим робочим часом. Мінекономіки роз’яснило за якою формою укладати такі договори.

agreement.jpg

16 серпня 2022 року Мінекономіки розмістило на своєму сайті коментар до Закону № 2421. Фахівці пояснили, що Мінекономіки затверджує примірну форму трудового договору з нефіксованим робочим часом (ч. 6 ст. 21-1 КЗпП). Примірна форма договору не є обов’язковою та має рекомендаційний характер.

Трудовий договір із нефіксованим робочим часом повинен містити, зокрема, інформацію про:

  • спосіб та мінімальний строк повідомлення працівника про початок виконання роботи, який повинен бути достатнім для своєчасного початку виконання працівником своїх обов’язків;
  • спосіб та максимальний строк повідомлення від працівника про готовність приступити до роботи або про відмову від її виконання, якщо роботодавець вимагає виконання роботи поза межами базових днів та годин або якщо повідомив про наявність роботи із порушенням мінімальних строків;
  • інтервали, під час яких від працівника можуть вимагати працювати (базові години та дні) (ч. 5 ст. 21-1 КЗпП).

Мінекономіки радить зазначити у трудовому договорі також розмір оплати праці за роботу, яку працівник виконував поза межами базових днів або годин, та додаткові підстави для припинення трудового договору із нефіксованим робочим часом.

Роботодавець зобов’язаний укласти письмовий трудовий договір з нефіксованим робочим часом (п. 6-2 ч. 1 ст. 24 КЗпП). Фахівці міністерства нагадують, що поки триває воєнний стан, письмова форма трудового договору не є обов’язковою (ч. 1 ст. 2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX). Але, щоб уникнути трудових спорів, Мінекономіки радить визначити умови трудового договору із нефіксованим робочим у письмовій формі.

Оформити трудовий договір з нефіксованим робочим часом, правомірно обліковувати та оплачувати таку роботу допоможе консультація керівника групи експертів із кадрових питань Ольги Догадіної.

image16
Ольга Догадіна, керівник групи експертів із кадрових питань
З 10 серпня 2022 року роботодавці отримали право встановлювати нефіксований робочий час. Як оформити трудовий договір з нефіксованим робочим часом? Як правильно обліковувати та оплачувати таку роботу?

За матеріалами Мінекономіки

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4905

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
72122

Оформлення наказу про прийом за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів

Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
30964

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді