ГУ Держпраці у Харківській області наголошує, що згідно із ст. 21 Закону «Про оплату праці» (далі – Закон), працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору.
Згідно ст. 23 Закону заробітна плата працівників підприємств на території України виплачується у грошових знаках, що мають законний обіг на території України. Виплата зарплати у формі боргових зобов’язань і розписок або у будь-якій іншій формі забороняється.
Зарплата може виплачуватися банківськими чеками у порядку, встановленому Кабміном за погодженням з Націонбанком.
В колективному договорі, як виняток, може передбачатися часткова виплата зарплати натурою (за цінами не вище собівартості) у розмірі, що не перевищує 30% нарахованої за місяць, у тих галузях або за тими професіями, де така виплата еквівалентна за вартістю оплаті праці у грошовому виразі, є звичайною або бажаною для працівників, крім товарів, перелік яких встановлюється Кабміном.
Виплата зарплати здійснюється за місцем роботи (ст. 24 Закону). Виплачувати заробітну плату у магазинах роздрібної торгівлі, питних і розважальних закладах заборонено, за винятком тих випадків, коли зарплата виплачується працюючим у цих закладах особам.
За особистою письмовою згодою працівника виплата зарплати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов’язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця.
Що очікує на директора за невиплату заробітної плати
Податки із зарплати працівника сплачує роботодавець, адже саме він є податковим агентом. Одночасно платником податків є і сам працівник, тому, коли працівник отримує неофіційну частину зарплати, він порушує закон. Якщо справа буде розглянута в суді, довести свою непричетність до фінансових махінацій роботодавця працівникові буде дуже складно, бо суд може вирішити, що працівник перебував у злочинній змові з роботодавцем.
Громадяни, які звертаються до суду з позовом про стягнення зарплати й за іншими вимогами, що виходять з трудових правовідносин, від сплати судового збору звільняються (п. 1 ст.5 Закону "Про судовий збір" ).
За матеріалами ГУ Держпраці в Харківській області
За правильними відповідями ми зарахуємо частину курсів, і програма скоротиться
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
- Класифікатор професій
- Відсторонення невакцинованого працівника
- Зразок оформлення наказу за ДСТУ 4163:2020
- Звіт про квоту 2022
- Трудовий договір