СПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті проект спільного наказу МОЗ, Мінсоцполітики та ФСС про внесення змін до Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом МОЗ, Мінпраці, ФСС з ТВП, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532).
Як провести паперовий листок непрацездатності на підприємстві
Інструкцію № 532 планують доповнити новими нормами, щоби захистити права пацієнтів, які тимчасово втратили свою непрацездатність, але не можуть виправити помилки у виданому листку непрацездатності (ЛН), через бойові дії у місці, де розташований лікувальний заклад. Відтак, на час воєнного стану та протягом трьох місяців з дня, як його припинять або скасують, у випадку, якщо пацієнт, на ім’я якого видали ЛН, звернеться з проханням виправити помилки в раніше виданому бланку ЛН, рішення про виправлення прийматиме лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я, а за її відсутності керівник закладу за місцем, де перебуває пацієнт або за місцем отримання медичної та/або реабілітаційної допомоги.
У такий спосіб виправлятимуть помилки в графах ЛН:
- «прізвище, ім’я, по батькові непрацездатного» — якщо змін потребують не більше ніж 35% букв кожного слова;
- «місце роботи: назва підприємства, установи, організації»;
- «причина непрацездатності» — за наявності первинної облікової медичної документації.
Дублікати виправлених ЛН не видаватимуть.
Відповідальність лікарсько-консультативної комісії, що виправила помилку згідно нових норм Інструкції № 352, поширюватиметься виключно на виправлену помилку. Відповідальність за обґрунтованість видачі самого ЛН несе безпосередньо лікар, який його видав.
За матеріалами ФПСУ