122 млн грн підприємцям, які взяли на роботу внутрішньо переміщених осіб

Держава вже виплатила роботодавцям компенсацію за працевлаштування понад 11 тисяч ВПО. Який розмір «винагорода» за кожного працевлаштованого за державною програмою та як її отримати?

working.jpg

Держава компенсувала 122 млн грн підприємцям, які взяли на роботу ВПО.

Внутрішньо переміщена особа і біженець: чи тотожні поняття

“Активізація ситуації на ринку праці та підвищення рівня зайнятості серед населення — одне з ключових завдань для Уряду. Ми стимулюємо підприємців створювати робочі місця через надання державних грантівна започаткування і розвиток бізнесу. Розраховуємо, що це дозволить створити близько 300 тисяч робочих місць. Також виплачуємо роботодавцям компенсацію за працевлаштування людей, які переїхали з небезпечних регіонів, щоб вони швидше адаптувались на новому місці. І вже перерахували підприємцям 122 млн грн за взяття на роботу понад 11 тисяч переселенців. Окрім того, очікуємо на підтримку парламентом ще однієї нашої ініціативи щодо надання компенсації бізнесу запрацевлаштування окремих категорій громадян, зокрема молоді на перше робоче місце, учасників бойових дій, одиноких батьків”, — зазначила Міністр економіки Юлія Свириденко.

У квітні Уряд запровадив програму компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб — за кожного працевлаштованого з числа ВПО держава виплачує підприємцю 6500 грн впродовж 2 місяців.

Згідно умов програми, компенсація надається роботодавцю, який:

  • взяв на роботу ВПО із зарплатою не меншою за мінімальну (6500 грн),
  • перебуває на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове держсоцстрахування,
  • подав податкову звітність за 4 квартал 2021 р. або весь 2021 р.,
  • не є неприбутковою організацією.


Щоб отримати кошти, роботодавець має укласти трудовий контракт з ВПО та зареєструвати дані про неї на Порталі Дія. Через 5 днів підприємцю необхідно подати заявку на отримання компенсації разом із документами, що підтверджують виплату зарплати та відрахування.

За матеріалами Мінекономіки

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16341

Колективний договір

Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті
163640

Резюме у роботі кадровика

Резюме — це перший документ, який бачить роботодавець. Його мета — надати роботодавцю чітке уявлення про те, чому саме цей кандидат підходить для вакансії. Як обрати працівника за резюме? Відповідь на це та інші питання а також резюме (шаблон) — у статті.
1366

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді