Статус ВПО без офіційної реєстрації на тимчасово окупованих територіях України

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Якими документами підтвердити?

what.jpg

Статус ВПО можуть отримати громадяни, які з 24 лютого 2022 року виїхали із регіонів, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 року № 204-р, але не залишили територію України. В Переліку визначені 13 областей та місто Київ. Той факт, що задеклароване/зареєстроване місце проживання знаходиться в інших областях не є перешкодою в отриманні статусу ВПО.

Внутрішньо переміщена особа і біженець: чи тотожні поняття

Згідно законодавства, право отримати довідку мають особи, задеклароване/зареєстроване місце проживання яких розташоване за межами території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії, але такі особи:

  • перебувають на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцстрахування на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії;
  • сплатили або за яких сплачено роботодавцем єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соцстрахування за IV квартал 2021 року або за 2021 рік на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії.

Якщо громадянин евакуювався з ТОТ, проте немає відмітки про реєстрацію, для оформлення довідки внутрішньо переміщеної особи необхідно звернутися із відповідною заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або уповноваженої особи виконавчого органу місцевої ради чи центру надання адміністративних послуг та надати докази, що підтверджують факт проживання на визначеній території.

Національна сертифікація кадровиків — 2023

Доказами можуть бути:

  • військовий квиток з відомостями щодо проходження служби;
  • трудова книжка із записами про трудову діяльність;
  • документи, що підтверджують право власності на нерухомість;
  • документи про освіту чи довідка з місця навчання;
  • медичні документи;
  • фотографій, відеозаписи тощо.

ВПО, яким вже виповнилося 14 років і старше, подають заяву особисто. Якщо особі не виповнилось 14 років, чи якщо вона є недієздатною або з обмеженою дієздатністю – документи подають законні представники (батьки й усиновителі), а також опікуни та піклувальники.

Від імені дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, може звернутися керівник закладу, в який влаштована дитина, або законний представник (один з опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів).

Від імені дитини до 14 років, яка прибула без супроводу батьків/опікунів, заяву подає родич або вітчим, мачуха, у яких проживає дитина. У разі відсутності будь-яких родичів заяву подає представник органу опіки та піклування.

Радимо звернутись до Управління праці та соціального захисту з письмовою заявою про надання статусу внутрішньо переміщеної особи додавши до заяви завірені документи, які можуть підтвердити факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення з посиланням на статтю 4 Закону "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб".

Управління праці та соціального захисту має розглянути заяву протягом 15 робочих днів та прийняти рішення про видачу довідки або відмову в її видачі.

Довідка надається безоплатно і діє безстроково, за виключенням окремих випадків, передбачених законодавством, наприклад, якщо людина виїхала на постійне місце проживання за кордон чи повернулася до покинутого місця постійного проживання та деякі інші.

У випадку відмови у видачі довідки про надання статусу ВПО можна оскаржити це рішення до Управління праці та соціального захисту або до адміністративного суду.

За матеріалами БПД

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
115

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
231

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
246

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15043

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10244

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді