Статус ВПО без офіційної реєстрації на тимчасово окупованих територіях України

Якими документами підтвердити?

what.jpg

Статус ВПО можуть отримати громадяни, які з 24 лютого 2022 року виїхали із регіонів, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 року № 204-р, але не залишили територію України. В Переліку визначені 13 областей та місто Київ. Той факт, що задеклароване/зареєстроване місце проживання знаходиться в інших областях не є перешкодою в отриманні статусу ВПО.

Внутрішньо переміщена особа і біженець: чи тотожні поняття

Згідно законодавства, право отримати довідку мають особи, задеклароване/зареєстроване місце проживання яких розташоване за межами території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії, але такі особи:

  • перебувають на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцстрахування на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії;
  • сплатили або за яких сплачено роботодавцем єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соцстрахування за IV квартал 2021 року або за 2021 рік на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії.

Якщо громадянин евакуювався з ТОТ, проте немає відмітки про реєстрацію, для оформлення довідки внутрішньо переміщеної особи необхідно звернутися із відповідною заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або уповноваженої особи виконавчого органу місцевої ради чи центру надання адміністративних послуг та надати докази, що підтверджують факт проживання на визначеній території.

Національна сертифікація кадровиків — 2023

Доказами можуть бути:

  • військовий квиток з відомостями щодо проходження служби;
  • трудова книжка із записами про трудову діяльність;
  • документи, що підтверджують право власності на нерухомість;
  • документи про освіту чи довідка з місця навчання;
  • медичні документи;
  • фотографій, відеозаписи тощо.

ВПО, яким вже виповнилося 14 років і старше, подають заяву особисто. Якщо особі не виповнилось 14 років, чи якщо вона є недієздатною або з обмеженою дієздатністю – документи подають законні представники (батьки й усиновителі), а також опікуни та піклувальники.

Від імені дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, може звернутися керівник закладу, в який влаштована дитина, або законний представник (один з опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів).

Від імені дитини до 14 років, яка прибула без супроводу батьків/опікунів, заяву подає родич або вітчим, мачуха, у яких проживає дитина. У разі відсутності будь-яких родичів заяву подає представник органу опіки та піклування.

Радимо звернутись до Управління праці та соціального захисту з письмовою заявою про надання статусу внутрішньо переміщеної особи додавши до заяви завірені документи, які можуть підтвердити факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення з посиланням на статтю 4 Закону "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб".

Управління праці та соціального захисту має розглянути заяву протягом 15 робочих днів та прийняти рішення про видачу довідки або відмову в її видачі.

Довідка надається безоплатно і діє безстроково, за виключенням окремих випадків, передбачених законодавством, наприклад, якщо людина виїхала на постійне місце проживання за кордон чи повернулася до покинутого місця постійного проживання та деякі інші.

У випадку відмови у видачі довідки про надання статусу ВПО можна оскаржити це рішення до Управління праці та соціального захисту або до адміністративного суду.

За матеріалами БПД

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5440

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529553

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123569

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді