Федерація профспілок закликає Президента України ветувати прийняті закони про загальнообов’язкове державне соціальне та пенсійне страхування

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Із відповідним листом спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні (далі — профспілки) уже звернувся до Президента України

veto_18.10.jpg

Як рахувати стаж для лікарняних

Профспілки просять главу держави відповідно до статті 106 Конституції України скористатися правом вето щодо прийнятого Верховною Радою України Закону України  «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 2620-ІХ. Мова йде про законопроєкт М. Папієва, що передбачає злиття Фонду соціального страхування України та Пенсійного Фонду.

«Розгляд цього законопроекту та ухвалення щодо нього рішення відбулося із порушеннями вимог Конституції України та Регламенту Верховної Ради України. Зокрема, проект всупереч вимогам статті 116 Регламенту Верховної Ради України доповнено положенням, яке не було предметом розгляду в першому читанні. Так, у тексті законопроекту, підготовленого до другого читання, з’явився новий пункт Прикінцевих та перехідних положень із внесенням змін до законодавства про пенсійне страхування.

Закон № 2620 повністю дублює модель та організацію системи соціальних та страхових виплат, а також управління нею через єдиний державний фонд, що впроваджується в російській федерації з 1 січня 2023 року. Це викликає занепокоєння щодо реалізації подібної моделі в Україні, яка пропонується з 01.01.2023 р.», — ідеться в листі.

Профспілки наголошують, що прийнятий Закон скасує багато послуг і виплат:

  • право працівника на лікування та реабілітацію у санаторно-курортних закладах після перенесення захворювань і травм;
  • надання допомоги під час перебування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм;
  • оплата вартості придбаних інструментів, протезів, інших пристосувань та відшкодування потерпілому інших необхідних витрат, пов’язаних із його професійною підготовкою; обов’язок фінансувати такі заходи перекладається на державний бюджет, якщо затверджені відповідні програми фінансування;
  • фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, зокрема додаткове харчування, придбання ліків, спеціальний догляд, побутове обслуговування, протезування, реабілітацію у сфері охорони здоров’я, санаторно-курортне лікування, придбання спеціальних засобів пересування тощо.

💙💛 Відділ кадрів — 2022. Підсумки року

Працівники, які отримали інвалідність внаслідок нещасного випадку на виробництві, не матимуть:

  • можливості безплатно отримати путівку на санаторно-курортне лікування або самостійно придбати її з подальшим компенсуванням вартості; залишається лише компенсація витрат на проїзд до/від місця лікування;
  • права на додаткову оплачувану відпустку на період санаторно-курортного лікування;
  • права на безплатне чи пільгове отримання автомобіля або компенсацію його вартості у разі самостійного придбання.

У профспілках переконані: упродовж періоду реорганізації, що триватиме невизначений час, затримка та скасування виплат спричинять соціальний колапс. 

За матеріалами Федерації професійних спілок України

 

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
110

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
224

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
245

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15029

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10199

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді