З 1 січня 2023 року ФСС приєднають до ПФУ

Президент підписав закон

puzzle_24_10.png

21 жовтня 2022 року Президент підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 21.09.2021 № 2620 (Законопроєкт від 15.06.2020 № 3663, далі — Закон № 2620). Закон № 2620 набере чинності з 1 січня 2023 року. 

Мета Закону № 2620 — зміцнити фінансову стійкість страхових виплат в системі державного соціального страхування. Зокрема: 

  • об’єднати адміністративні структури фондів та скоротити видатки. За підрахунками авторів Закону №2620, це зекономить 2—3 млрд гривень на рік страхових коштів; 
  • запровадити єдину систему управління коштами та єдину інформаційну систему; 
  • посилити державний контроль за використанням коштів соціального страхування.

Закон № 2620 викладає у новій редакції Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV. Цей Закон відповідно до Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов’язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров’я. За Законом № 2620 адміністративні структури Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування об’єднають на базі ПФУ як найбільш розвинутої мережі територіальних органів управління в системі соціального страхування. При цьому за кожним з видом соціального страхування затверджуватимуть власну частку єдиного соціального внеску та складатимуть окремі бюджети. Серед новацій Закону № 2620 також завдання КМУ опрацювати питання надання роботодавцем оплачуваних днів додаткової відпустки у разі тимчасової непрацездатності працівника замість виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності. Експерти вже готують докладну аналітику Закону № 2620. Слідкуйте за оновленнями! 

Олена Петровська,
експерт із кадрових питань, 
за матеріалами Урядового порталу 

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи враховується період навчання в страховий стаж для оплати лікарняного

Питання врахування періоду навчання в страховий стаж для нарахування лікарняних залишається актуальним серед студентів, учнів та молодих спеціалістів. Багато хто не знає чи входить до стажу навчання в інституті, тому важливо зрозуміти як це регулюється вітчизняним законодавством на сьогодні.
18534

Лікарняний сумісника: оплата та нарахування

Із 04.04.2025 змінились умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
54362

Лікарняні у табелі

Тема лікарняних у табелі обліку робочого часу є важливою для правильного оформлення робочого часу та забезпечення законності в оформленні виплат працівникам, які тимчасово втратили працездатність. Якщо ви сумніваєтесь, яке позначення лікарняного в табелі робочого часу обрати чи маєте питання на кшталт «як в табелі позначається лікарняний» або «яким має бути відображення лікарняних в табелі обліку робочого часу» — читайте статтю.
49254

Електронні лікарняні

На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронного реєстру лікарняних. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Як перевірити лікарняний та як відкрити лікарняний онлайн? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності — у статті
488772

Калькулятор календарних днів у періоді

У повсякденному житті часто виникає потреба точно обчислювати кількість календарних днів між двома датами. Це може бути необхідно для різних цілей, таких як обчислення відпустки, визначення терміну виконання робіт, підрахунок пенсійних виплат, фінансових зобов'язань тощо. Калькулятор календарних днів у періоді значно полегшує цей процес і дозволяє отримати точний результат без помилок.
6562

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді