З 1 січня 2023 року ФСС приєднають до ПФУ

Президент підписав закон

puzzle_24_10.png

21 жовтня 2022 року Президент підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 21.09.2021 № 2620 (Законопроєкт від 15.06.2020 № 3663, далі — Закон № 2620). Закон № 2620 набере чинності з 1 січня 2023 року. 

Мета Закону № 2620 — зміцнити фінансову стійкість страхових виплат в системі державного соціального страхування. Зокрема: 

  • об’єднати адміністративні структури фондів та скоротити видатки. За підрахунками авторів Закону №2620, це зекономить 2—3 млрд гривень на рік страхових коштів; 
  • запровадити єдину систему управління коштами та єдину інформаційну систему; 
  • посилити державний контроль за використанням коштів соціального страхування.

Закон № 2620 викладає у новій редакції Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV. Цей Закон відповідно до Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов’язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров’я. За Законом № 2620 адміністративні структури Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування об’єднають на базі ПФУ як найбільш розвинутої мережі територіальних органів управління в системі соціального страхування. При цьому за кожним з видом соціального страхування затверджуватимуть власну частку єдиного соціального внеску та складатимуть окремі бюджети. Серед новацій Закону № 2620 також завдання КМУ опрацювати питання надання роботодавцем оплачуваних днів додаткової відпустки у разі тимчасової непрацездатності працівника замість виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності. Експерти вже готують докладну аналітику Закону № 2620. Слідкуйте за оновленнями! 

Олена Петровська,
експерт із кадрових питань, 
за матеріалами Урядового порталу 

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор календарних днів у періоді

Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
5711

Як обчислити страховий стаж для лікарняного

Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
143729

Максимальний термін перебування на лікарняному при різних захворюваннях

Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
165820

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
29942

Лікарняний під час відпустки

Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.
106339

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді