У лютому 2019 року інспектор праці Головного управління Держпраці в Одеській області (далі — Головне управління) намагався провести інспекційне відвідування одного з ТОВ регіону (далі — ТОВ). Фахівець запросив надати необхідні документи, утім, так і не отримав їх до кінця інспекційного відвідування. Яка відповідальність ТОВ у такій ситуації?
Штрафи за трудові порушення з 1 жовтня 2022 року
Оскільки представник Головного управління не отримав від ТОВ необхідних документів, установа винесла постанову про накладення штрафу в розмірі 417 300 грн на підставі абзацу 7 частини 2 статті 265 КЗпП України. Цю постанову залишили в силі за результатами трьох судових інстанцій у справі № 420/2765/19.
Як постановив Верховний Суд, Головне управління у відповідній області як уповноважений орган держави на здійснення заходу контролю має право самостійно визначати перелік та обсяг документів, які йому необхідні для реалізації наявних повноважень. Витребувані документи мають містити інформацію/відомості з питань, які є предметом перевірки фахівця. Оскільки позивач не надав витребуваних документів, відповідач не реалізував наявне в нього повноваження, тобто позивач створив перешкоди у проведенні перевірки.
За браком доказів того, що ТОВ направив витребувані документи у визначений вимогою строк, колегія суддів не погодилася з висновками суду апеляційної інстанції про те, що позивач (ТОВ) виконав вимогу Головного управління в межах строку. Відповідно Верховний Суд скасував постанову апеляційної інстанції і зилишив чинним рішення першої інстанції, яким ТОВ відмовили в задоволенні позову.
Отже, ТОВ зобов’язане сплатити штраф у розмірі 417 300 грн.
За матеріалами ГУ Держпраці в Одеській області
ДЕТАЛЬНА ПРОГРАМА
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)