Відстрочки від призову на один місяць продовжили автоматично: Мінекономіки

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Врахуйте при бронюванні працівників та взаємодії з ТЦК

 

КМУ продовжив автоматично на один місяць  строки дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, які надало Мінекономіки згідно з постановою КМУ «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 03.03.2022 № 194  (далі — Постанова № 194) та які ще не закінчилися. Відповідне рішення  викладено у постанові КМУ від 04.11.2022 № 1259, яка діє з 10.11.2022.

Як продовжити бронь

Строк дії відстрочки можна продовжити на строк до двох місяців на підставі обґрунтованого подання органу державної влади, іншого державного органу (п. 3 Постанови № 194). Погоджувати таке продовження відстрочки з Міноборони не потрібно. Тому відстрочки, які Мінекономіки надало своїм рішенням у березні — квітні та термін дії яких закінчувався у вересні — жовтні 2022 року, продовжували на підставі обґрунтованого подання держоргану. Тоді підприємства визначали потребу у цьому заході для кожного конкретного працівника та готували документальне підґрунтя необхідності продовжити строк дії відстрочки. Тільки після цього держоргани звертались до Мінекономіки із пропозицією про продовження дії відстрочки та отримували відповідне рішення міністерства.

Якщо підприємство у такий спосіб вже продовжило відстрочки працівників на строк до двох місяців, термін їх дії продовжиться ще на один місяць автоматично. У цьому випадку Мінекономіки додатково не ухвалюватиме рішення продовжити відстрочки (лист від 11.11.2022  № 2704-20/74373-03). Рішення продовжити відстрочки на строк до двох місяців Мінекономіки може ухвалити лише один раз. Повторне продовження строку дії відстрочки не допускається  (лист від 09.09.2022 № 2714-20/64461-03).

Нагадаємо, що очікує підпису Президента Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» від 04.11.2022 № 2732.  

Умови бронювання виклали у новій редакції статті 25 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII (далі — Закон). Зокрема, зможемо забронювати працівників: 

  • які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, якщо це необхідно, щоб забезпечити функціонування зазначених органів в особливий період; 
  • на підприємствах, в установах і організаціях, яким доведено мобілізаційні завдання (замовлення), якщо це необхідно для виконання доведених мобзавдань;  
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які виробляють товари, виконують роботи й надають послуги оборонного призначення для задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань в особливий період, якщо це необхідно, щоб виконати зазначені заходи; 
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Критерії та порядок, за якими суб’єктів господарювання відноситимуть до таких підприємств, установ і організацій, встановить КМУ. 

Порядок та критерії бронювання, переліки посад і професій військовозобов’язаних, яких зможемо забронювати на період мобілізації та на воєнний час, визначатимуть Закон, акти Президента та КМУ. Під час дії воєнного стану органи державної влади, інші держоргани, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, зазначені у частині 1 статті 25 Закону, зможуть забронювати працівників за списком, поданим у порядку, встановленому КМУ.

Олена Петровська,
експерт із кадрових питань

 

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Військовий облік

Ведення військового обліку — обов'язкова умова діяльності підприємства будь-якої форми власності. Порядок військового обліку до цього часу викликає низку питань у зв’язку з динамічністю законодавства у цій сфері. Матеріал стане вашим путівником під час організації військового обліку на підприємстві з нуля, адже містить усі головні, як законодавчі, так і практичні положення про військовий облік для ведення обліку військовозобов'язаних
43732

Документи для повідомлення про зміну облікових даних призовника, військовозобов’язаного та резервіста

У матеріалі дізнаєтесь коли потрібно повідомити про зміну облікових даних, який строк та форма повідомлення про зміну облікових даних 2025, а зразки від експертів допоможуть скласти повідомлення та супровідний лист.
37339

Наказ про стан військового обліку

Складіть наказ про стан військового обліку на підприємстві 2024 рік і завдання з військового обліку на 2025 рік за зразком від наших експертів.
89550

Військовий облік жінок

Військовий облік жінок в Україні — тема, яка є досить актуальною останні кілька років. Найбільш актуальні питання: граничний вік перебування на військовому обліку жінок; що містить нова редакція наказу про військовий облік жінок; перелік професій жінок на військовий облік; алгоритм взяття на військовий облік жінок. Все про військовий облік жінок читайте у статті, що підготували наші експерти.
33768

Зразок наказу про покладення обов’язків із ведення військового обліку

Ведення військового обліку на підприємстві — це важлива частина організації діяльності, що спрямована на забезпечення своєчасної та правильної інформації щодо військовозобов’язаних працівників. Відповідальний за ведення військового обліку займається організацією та контролем обліку військовозобов’язаних працівників, а також взаємодіє з органами військового управління. Усе про наказ про ведення військового обліку — у статті.
98491

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді