Міністри, керівники обласних державних, районних адміністрацій, очільники держпідприємств вперше складатимуть іспит відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 № 2704-VІІІ.
Мовний закон: настанови для кадровика
Уряд затвердив Порядок проведення іспитів на рівень володіння державною мовою (далі — Порядок) постановою КМУ від 14.04.2021.
Порядок врегульовує процедуру, за якою організовуватимуть та проводитимуть іспит.
Претенденти реєструватимуться, складатимуть іспит, отримуватимуть результати через електронний кабінет.
У письмовій частині іспиту вони виконають тестові завдання та напишуть текст на визначену тему. В усній частині — висловлюватимуть власну позицію на одну із запропонованих тем та спілкуватимуться з екзаменатором на визначену тему.
Комісія ухвалюватиме рішення про надання або ненадання претендентові державного сертифікату на підставі підсумкового електронного протоколу перевірки.
Претенденти зможуть повторно складати іспит необмежену кількість разів, але не частіше одного разу на чотири місяці.
Також в Порядку детально розписані права та обов’язки учасників іспиту, роз’яснені повноваження та принципи роботи іспитової комісії.
Нацкомісія зі стандартів державної мови визначає та затверджує своїм рішенням методику та інструкції, за якими проводитимуть іспити. Вона ж за результатами іспиту видає державний сертифікат про рівень володіння державною мовою.
експерт Експертус Кадри
За матеріалами КМУ
За правильними відповідями ми зарахуємо частину курсів, і програма скоротиться
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
- Класифікатор професій
- Відсторонення невакцинованого працівника
- Зразок оформлення наказу за ДСТУ 4163:2020
- Звіт про квоту 2022
- Трудовий договір