
Міністри, керівники обласних державних, районних адміністрацій, очільники держпідприємств вперше складатимуть іспит відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 № 2704-VІІІ.
Мовний закон: настанови для кадровика
Уряд затвердив Порядок проведення іспитів на рівень володіння державною мовою (далі — Порядок) постановою КМУ від 14.04.2021.
Порядок врегульовує процедуру, за якою організовуватимуть та проводитимуть іспит.
Претенденти реєструватимуться, складатимуть іспит, отримуватимуть результати через електронний кабінет.
У письмовій частині іспиту вони виконають тестові завдання та напишуть текст на визначену тему. В усній частині — висловлюватимуть власну позицію на одну із запропонованих тем та спілкуватимуться з екзаменатором на визначену тему.
Комісія ухвалюватиме рішення про надання або ненадання претендентові державного сертифікату на підставі підсумкового електронного протоколу перевірки.
Чи потрібен сертифікат з української мови особі, що понад 10 років працює в ОМС
Претенденти зможуть повторно складати іспит необмежену кількість разів, але не частіше одного разу на чотири місяці.
Також в Порядку детально розписані права та обов’язки учасників іспиту, роз’яснені повноваження та принципи роботи іспитової комісії.
Нацкомісія зі стандартів державної мови визначає та затверджує своїм рішенням методику та інструкції, за якими проводитимуть іспити. Вона ж за результатами іспиту видає державний сертифікат про рівень володіння державною мовою.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами КМУ
За правильними відповідями ми зарахуємо частину курсів, і програма скоротиться
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.