Звичайний, спрощений трудовий договір чи контракт? Шпаргалка кадровику
Кабінет Міністрів України підтримав проєкт закону «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо правонаступництва у трудових відносинах».
Документ передбачає, що правонаступництво у трудових відносинах — це продовження трудових відносин з працівниками у разі зміни власника підприємства, установи, організації, їх реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), зміни власника майна або його частин, що використовуються роботодавцем-фізичною особою у підприємницькій діяльності.
Проєкт Закону зобов'язує роботодавця продовжувати дію трудового договору у разі передачі власником бізнесу або його частин іншій особі. Крім того, згідно з документом, працівнкиів або їх представників мають проінформувати про:
- орієнтовну чи ж точну дату та причини правонаступництва;
- правові, економічні (технологічні, структурні) та соціальні наслідки правонаступництва або наслідки аналогічного характеру, а також дії, які впливатимуть на трудові права працівників.
Як відбувається розрахунок при звільненні
Надати цю інформацію можна або письмово, або в електронній формі. Зробити це слід не пізніше ніж за десять робочих днів. Це дасть змогу працівникам ініціювати консультації з роботодавцем щодо можливих негативних наслідків та способів їх пом’якшення.
- Внаслідок бойових дій знищене майно роботодавця або відсутні умови для роботи: як звільнити за новою підставою
- Як дистанційно прийняти працівника на роботу
- Назви посад у штатному розписі не відповідають Класифікатору професій: чи буде за це штраф
- Працівник відмовляється вказувати свою адресу: як діяти кадровику
В уряді пояснили, що законопроєкт допоможе наблизити українське законодавство до права, стандартів та практики Європейського Союзу у сфері зайнятості, соціальної політики та рівних можливостей на вимогу Угоди про асоціацію з ЄС.
За матеріалами Урядового порталу