Чи вважати виконання посадових обов'язків порушенням режиму простою?
Простій під час воєнного стану
Держпраці нагадала, як має бути організовано простій на підприємстві та роз'яснила, чи можливе продовження виконання роботи у цей період.
Так, ст. 34 Кодексу законів про працю України дає таке визначення:
Простій — це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.
Під час простою працівник не виконує трудові обов’язки, визначені трудовим договором. А час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не менш ніж дві третини тарифної ставки встановленого окладу.
Дистанційний формат може суттєво спростити виконання роботи і для працівника, і для роботодавця — особливо в нестабільних умовах під час воєнного стану. Тож як правильно організувати цей процес?
При цьому законодавство не визначає місце перебування працівника під час цілоденного простою, це робить роботодавець, видаючи відповідний розпорядчий документ (наказ або розпорядження). Втім, навіть якщо роботодавець визначив, що під час простою працівники мають перебувати на робочому місці, вони все не одно не виконуватимуть свої посадові обов’язки.
Скачайте наказ про оголошення простою через відключення світла
Проте працівники за їхньої згоди можуть бути на весь час простою переведені на іншу роботу на тому ж підприємстві або на іншому (в тій же місцевості на строк до одного місяця) з урахуванням спеціальності та кваліфікації.
А от якщо працівник під час простою продовжить виконувати свої трудові обов’язки навіть й за межами адмінбудівлі роботодавця, це вже вважатиметься дистанційною або надомною роботою. Така діяльність має бути оплачена відповідно до встановлених умов.
За матеріалами Управління Держпраці у Хмельницькій області
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.