Зарплату виплачуватимуть згідно штатного розпису роботодавця, з рівними умовами для громадян України та іноземців

Прийняття працівника на роботу
Мінекономіки оприлюднило для обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні» (далі – законопроект).
Особливі категорії іноземців, при отриманні дозволу на застосування праці яких не застосовують вимоги до заробітної плати
Автори законопроекту планують внести зміни до законів України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI та «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 № 3773-VI.
Мета:
- забезпечити рівні умови праці для громадян України та іноземців;
- зменшити фінансове навантаження на роботодавців та скасувати вимогу до розміру зарплати для іноземців та осіб без громадянства;
- удосконалити підстави, за якими видаватимуть або продовжуватимуть дію дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства;
- унормувати застосування праці іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні для навчання.
Також у законопроекті:
- виключають особливу категорію іноземців та осіб без громадянства, які претендують на працевлаштування в Україні;
- змінюють перелік документів, які подаватиме роботодавець, щоб отримати або продовжити дозвіл на застосування праці іноземців;
- збільшують плату за видачу або продовження таких дозволів.
Заяву та документи роботодавець зможе подати у паперовій чи електронній формі будь-яким зручним способом, у т. ч. через центри надання адміністративних послуг. Дублікат втраченого чи пошкодженого дозволу, термін дії якого не закінчився, видаватимуть безкоштовно.
Зауваження та пропозиції стосовно законопроекту міністерство просить надсилати у письмовій та електронній формі.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами Мінекономіки
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.