Положення законодавства про працю приведуть у відповідність до норм міжнародного права
27 грудня 2022 року група народних депутатів зареєструвала у ВР проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань роботи працівників у нічний час» № 8309 (далі — Законопроєкт № 8309).
Запроваджуємо змінний графік роботи: крок за кроком
Законопроєкт № 8309:
- надає визначення поняттю «нічний працівник», встановлює тривалість нічного часу з 22:00 до 07:00 (нова редакція статті 54 КЗпП);
- закріплює гарантії праці нічних працівників (нова стаття 54-1 КЗпП);
- збільшує тривалість основної відпустки до 28 к. дн. для нічних працівників (ст. 75 КЗпП у новій редакції);
- підвищує розмір оплати роботи у нічний час на 10% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи (ст. 108 КЗпП у новій редакції).
Нічними працівниками вважатимуться працівники, які працюють у нічний час не менше ніж три години щоденного робочого часу та не менше третьої частини річної норми робочого часу. Робочий час нічних працівників не перевищуватиме семи годин упродовж періоду тривалістю двадцять чотири години.
Роботодавців зобов’яжуть вживати заходів, щоб забезпечити жінок, які працюють в нічний час, альтернативною денною роботою.
Про використання праці нічних працівників роботодавці інформуватимуть Держпраці.
Олена Петровська
за матеріалами Урядового порталу
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.