Закон дозволить використовувати в Україні кваліфіковані підписи, отримані в ЄС
Газета «Голос України» 31 грудня 2022 року опублікувала Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації» від 01.12.2022 № 2801-ІХ (далі — Закон № 2801).
Ознайомлюємо з документами під особистий чи електронний підпис (КЕП)
Закон № 2801 наближає положення національного законодавства до європейських вимог у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.
Закон № 2801 передбачає перегляд положень нормативно-правових актів, за якими надають та використовують електронні довірчі послуги й послуги електронної ідентифікації. Зокрема, —кваліфікованих електронних підписів і печаток. Відтак, близько 90 законів України приведуть у відповідність до європейських норм.

Корисна порада:
Новація Закону № 2801 – визнання в Україні:
- статусу європейських кваліфікованих надавачів;
- статусу засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, які використовують європейські кваліфіковані надавачі при наданні електронних довірчих послуг;
- переліку довірчих списків держав–членів ЄС, інформацію про які публікує Європейська Комісія.
Це дозволить українцям використовувати в Україні кваліфіковані підписи, отримані в ЄС.
Більше про електронний документообіг: від створення до зберігання документів підприємства
Закон № 2801 набуде чинності через один рік, а з 01 січня 2023 року діють тільки окремі його норми. Зокрема, це стосується змін до Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII.
Олена Петровська
за матеріалами газети «Голос України»
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.