Газета «Голос України» 31 грудня 2022 року опублікувала Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації» від 01.12.2022 № 2801-ІХ (далі — Закон № 2801).
Ознайомлюємо з документами під особистий чи електронний підпис (КЕП)
Закон № 2801 наближає положення національного законодавства до європейських вимог у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.
Закон № 2801 передбачає перегляд положень нормативно-правових актів, за якими надають та використовують електронні довірчі послуги й послуги електронної ідентифікації. Зокрема, —кваліфікованих електронних підписів і печаток. Відтак, близько 90 законів України приведуть у відповідність до європейських норм.
Новація Закону № 2801 – визнання в Україні:
- статусу європейських кваліфікованих надавачів;
- статусу засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, які використовують європейські кваліфіковані надавачі при наданні електронних довірчих послуг;
- переліку довірчих списків держав–членів ЄС, інформацію про які публікує Європейська Комісія.
Це дозволить українцям використовувати в Україні кваліфіковані підписи, отримані в ЄС.
Більше про електронний документообіг: від створення до зберігання документів підприємства
Закон № 2801 набуде чинності через один рік, а з 01 січня 2023 року діють тільки окремі його норми. Зокрема, це стосується змін до Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII.
Олена Петровська
за матеріалами газети «Голос України»