Як працювати з трудовими книжками під час воєнного стану
Пенсійний фонд України нагадав, що трудова книжка залишається основним документом на підтвердження стажу роботи до 1 січня 2004 року. У питаннях заповнення трудових книжок слід керуватися Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників від 29.07.1993 № 58.
Так, інформація щодо імені, прізвища та по батькові особи і в паспорті, і в трудовій книжці має збігатися. Якщо ж наявні розбіжності, їх слід усунути, внісши нові дані до трудової книжки.
Це може зробити роботодавець або уповноважений ним орган за останнім місцем роботи особи на підставі документів (паспорт, свідоцтво про народження тощо). Зауважте: уповноваженим органом може бути відділ кадрів або інший підрозділ установи, який оформлює працівників, або ж відповідальна особа, на яку за посадовою інструкцією покладено обов’язок ведення трудових книжок працівників.
Старе чи помилкове ПІБ або його частину слід закреслити однією рискою, а потім записати правильне. При цьому на внутрішньому боці обкладинки слід зазначити, які саме документи є підставою для внесення зміни, а також зазначити номер та дату документа. Нові дані слід завірити підписом керівника або уповноваженого органу і печаткою підприємства або ж печаткою відділу кадрів.
За матеріалами Пенсійного Фонду України