У Держпраці розповіли, що робити при втраті трудової книжки

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Наразі чинний порядок ведення трудових книжок, затверджений ще у 1993 році

image34

Як працювати з трудовими книжками під час воєнного стану

Облік трудової діяльності нині здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ст. 48 КЗпП України). Водночас наразі триває перехідний період, тож трудові книжки працівників і надалі зберігаються на підприємства. Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників від 29.07.93 № 58 продовжує діяти.

Якщо особа загубила трудову книжку, про це слід негайно заявити власнику або уповноваженому ним органу за місцем останньої роботи. Іншу трудову книжку або вкладиш до неї з написом «Дублікат» в правому верхньому кутку першої сторінки видадуть впродовж 15 днів. 

Дублікат заповнюється за загальними правилами. Загальний стаж роботи записується сумарно (зазначається лише часу без уточнення, на якому підприємстві та коли особа працювала).

Окремим випадком видачі дубліката є відсутність доступу до трудової книжки внаслідок  надзвичайної ситуації, передбаченої Кодексом цивільного захисту України, або проведення антитерористичної операції на території, де працював працівник. У разі відновлення доступу до трудової книжки записи з дубліката про періоди роботи переносяться до трудової книжки, а на  першій сторінці дубліката ставиться відмітка «Дублікат анульовано». Це засвідчується печаткою роботодавця за останнім місцем роботи, після цього дублікат повертається власнику.

checkbox-152187_640.png Скачайте зразок акту про зіпсуття трудової книжки

Водночас окремих положень щодо відновлення документів, втрачених в зоні бойових дій під час воєнного стану, порядок ведення трудових книжок не передбачає.

За матеріалами Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис у трудовій книжці про прийняття директора: хто вправі вносити

Ситуація з практики: на підприємстві працюють лише дві особи — директор та головний бухгалтер. Чи має право директор сам внести запис до своєї трудової книжки про прийняття на роботу? Як має бути сформульований такий запис?
31585

Порядок заповнення трудової книжки

Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
82041

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67635

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
6205

Зразок запису про нагородження у трудовій книжці

Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
33022

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді