
Додаткова відпустка на дітей
Роглянемо приклад: у березні в родині народилася дитина. В травні місяці набули чинності зміни у законодавстві, які запровадили новий вид відпустки – відпустку батькові дитини при її народженні тривалістю до 14 днів, яка надається впродовж трьох місяців від дня народження дитини.
Як надавати батькові відпустку при народженні дитини
Чи можуть скористатися такою відпусткою бабуся чи дідусь?
Спеціалісти ГУ Держпраці пояснюють, що одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів) не пізніше трьох місяців з дня народження дитини надається:
- чоловіку, дружина якого народила дитину,
- батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини,
- бабі або діду, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком).
Хто має право на оплачувану відпустку при народженні дитини
Відпустка при народженні дитини надається лише одній з зазначених осіб.
Для отримання відпустки необхідно подати роботодавцю заяву із зазначенням тривалості відпустки та із долученням копії документа, необхідного для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтва про народження дитини. Також посадовці ГУ Держпраці повідомили про те, які дії вчиняти у разі відмови у наданні відпустки з боку роботодавця.
Отже, якщо мати новонародженої дитини не є одиначкою, скористатися відпусткою може лише батько дитини.
За матеріалами Управління Держпраці в Полтавській області
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.