Як надаватимемо відпустку при народженні? Вже є проект Порядку надання відпустки

Кабмін має затвердити Порядок до 9 червня

Як надаватимемо відпустку при народженні? Вже є проект Порядку надання відпустки

Порядок визначає механізм та умови, за яких надаватимуть нову одноразову оплачувану відпустку при народженні дитини (далі — відпустка) відповідно до статті 19-1 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Порядок надання відпустки).

Як надавати батькові відпустку при народженні дитини

Порядок надання відпустки містить визначення термінів:

  • одинока мати — мати, у актовому записі та/або свідоцтві про народження дитини якої відомості про чоловіка як батька дитини внесені в установленому порядку за її вказівкою; мати дитини, батько якої помер, відповідно до рішення суду позбавлений батьківських прав, визнаний безвісно відсутнім або оголошений померлим, якщо ця дитина не була усиновлена іншим чоловіком;
  • одинокий батько — батько дитини, мати якої померла, відповідно до рішення суду позбавлена батьківських прав, визнана безвісно відсутньою або оголошена померлою, якщо ця дитина не була усиновлена іншою жінкою;
  • інший повнолітній родич дитини — повнолітній рідний брат або сестра.

Поділу така відпустка не підлягає. Працівник зможе її використати не пізніше 104 дня з дня народження дитини.

Батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, при поданні заяви на відпустку:

  • пред’являтиме документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини або свідоцтво про народження дитини;
  • додаватиме заяву батька та матері дитини про визначення походження та довідку про фактичне місце проживання, видану виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, яка засвідчує їх спільне проживання.

Баба, дід, або інший повнолітній родич дитини, батько або мати якої одинокі, при поданні заяви на відпустку пред’являтимуть:

  • документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини або свідоцтво про народження дитини;
  • заяву одинокого батька або матері, в якій засвідчено, що він або вона не використали таку відпустку та вказана особа, яка фактично здійснюватиме догляд за дитиною з числа осіб, визначених підпунктом 3 пункту 3 цього Порядку.

Статус «одинокого батька» підтвердить свідоцтво про смерть матері дитини або рішення суду про позбавлення її батьківських прав, визнання безвісно відсутньою чи оголошення померлою.

Статус «одинокої матері» підтвердить копія витягу з Книги реєстрації народжень (якщо немає свідоцтва про народження дитини, в якому відомості про батька дитини внесені в установленому порядку за вказівкою матері) або свідоцтво про смерть батька дитини чи рішення суду про позбавлення його батьківських прав, визнання безвісно відсутнім чи оголошення померлим.

Працівник, який протягом 3 місяців з дня народження дитини звільнився та працевлаштувався на інше підприємство чи до ФОП, до заяви на відпустку додаватиме довідку про те, що не використав відпустку на попередньому місці роботи.

У разі, якщо від однієї вагітності народиться двоє та більше дітей — тривалість відпустки не збільшуватимуть.

Зарплату працівникам за час такої відпустки виплачуватимуть не пізніше 3 днів до її початку.

Відповідний проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку надання відпустки при народженні дитини» оприлюднений на сайті СПО об’єднань профспілок.

Слідкуйте за оновленнями в системі — ми обов’язково повідомимо коли Порядок надання відпустки почне діяти. Готові алгоритми дій від експертів Експертус: Кадри допоможуть вам швидко оформити нову відпустку працівникам!

Якщо вже зараз оформляєте відпустку при народженні, скористайтеся тимчасовими алгоритмами.

Алгоритми надання відпустки

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами ФПУ

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5405

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
810

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529483

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123531

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді