Чи можуть освітяни долучатися до викладацької чи гурткової роботи у закладі освіти

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
МОН надало роз’яснення через зміни у законодавстві

image53
Зміни у законодавстві щодо роботи за сумісництвом працівників державних підприємств після 25.11.2022

Через зміни у законодавстві щодо роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, на підставі постанови КМУ від 22.11.2022 № 1306 з 25.11.2022 втратила чинність постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245 (далі — Постанова № 245). Також, за розпорядженням КМУ від 22.11.2022 № 1047-р втратив чинність наказ Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 28.06.1993 № 43 (далі — Положення № 43).

МОН надало необхідні роз’яснення у листі «Про право працівників закладів освіти займатися викладацькою діяльністю в своєму закладі освіти» від 27.01.2023 № 1/1274-23.

Чи мають право працівники освіти вести викладацьку роботу чи заняття з гуртками у своєму закладі освіти

Керівні та інші працівники закладів освіти у цьому ж закладі освіти в межах свого робочого часу за основною посадою мають право вести викладацьку роботу чи заняття з гуртками. Така робота не є сумісництвом.

Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом Міносвіти від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102) на сьогодні чинна і застосовується з 01 вересня 2005 року в частині, що не суперечить умовам оплати праці, визначеним наказом МОН від 26.09.2005 № 557.

Згідно з пунктом 91 Інструкції № 102, керівні працівники закладів освіти мають право вести викладацьку роботу чи заняття з гуртками в цьому закладі, але не більше 9 годин та тиждень (360 годин на рік), якщо вони за основною посадою отримують повний посадовий оклад (ставку).

Інші працівники закладів освіти мають право вести викладацьку роботу чи заняття з гуртками в цьому закладі, але в середньому не більше 12 годин на тиждень (480 годин на рік), якщо вони за основною посадою отримують повний посадовий оклад (ставку).

За норму годин, визначену у пункті 91 Інструкції № 102 проводять оплату понад основний посадовий оклад (ставку) у порядку, передбаченому відповідно для вчителів, викладачів та керівників гуртків (за тарифікацією).

За години викладацької роботи чи занять з гуртками, виконані, як виняток, у зв'язку з виробничою необхідністю понад норму, зазначену в цьому пункті, погодинно оплачують фактичну кількість годин, але не більше 240 годин на рік.

З огляду на зазначене, втрата чинності Постановою № 245 та  Положенням № 43, не обмежує працівників закладів освіти  у виконанні робіт, передбачених пунктом 91 Інструкції № 102.

Чи можна залучити працівників інших закладів до педагогічної (викладацької) роботи

Працівники інших закладів, установ, підприємств та організацій втратили право на педагогічну (викладацьку) роботу у закладі освіти в робочий час з дозволу керівника без утримання заробітної плати.

Педагогічну роботу з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік вважали сумісництвом працівників держпідприємств відповідно до пункту 3 Переліку робіт, що не є сумісництвом (додаток до Положення № 43). Через те, що Положення № 43 втратило чинність, залучати працівників інших закладів для викладацької (педагогічної) діяльності в межах їх основного робочого часу не можна.

Щоб такі працівники мали можливість працювати за затвердженим у закладах освіти розкладом, МОН рекомендує відкоригувати їх графіки роботи за основним місцем роботи та встановити їм гнучкий режим робочого часу (ст. 60 КЗпП).

Олена Петровська

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67178

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
247

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
415

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
421

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15721

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді